• Relácie
  • Teleráno
  • Premiéra nádherného muzikálu sa blíži. Nahliadnite do zákulisia zložitých príprav

Premiéra nádherného muzikálu sa blíži. Nahliadnite do zákulisia zložitých príprav

Z pohľadu príprav sme na Slovensku ešte taký zložitý muzikál nemali. Na dosky divadla Nová scéna mieri svetoznámy rodinný muzikál Oliver.

Slávny román Charlesa Dickinsa Oliver Twist získal svoju muzikálovú podobu v roku 1960. Po obrovskom úspechu na Brodway dostal aj svoju filmovú podobu v roku 1968. Za hudbu získal jej autor Lionel Bart prestížnu cenu Tony Award. 

Príbeh chlapca zo sirotinca, ktorý túži po láske a prijatí, a ktorý zažije dobrodružnú cestu zo sirotinca, cez pohrebníctvo až po pouličný gang malých zlodejov, aby napokon našiel domov u svojho nepoznaného starého otca, poznáme už zo školských čias. 

Na slovenské javisko sa tento klasický muzikál dostáva už druhýkrát. V roku 1997 ho v Štátnom divadle Košice inscenoval legendárny Jozef Bednárik a v postave malého Lišiaka vtedy zažiaril Peter Makranský, ktorý je dnes členom Divadla Nová scéna.

V Divadle Nová scéna sa ho režijne ujme Stano Slovák, umelecký šéf činohry v Mestskom divadle Brno. Premiéru bude mať 8. a 9. marca. 

O muzikáli prišli do Telerána viac porozprávať dramaturgičky štúdia Olympia Novej scény Andrea Bučko a režisér a herec Stano Slovák. 

Nestihli ste v TV

TOP relácie

Nové epizódy už teraz na Voyo

v predstihu • bez reklám • kedykoľvek

TOP relácie