Denisa z Hlohovca to dotiahla priamo do Hollywoodu

25. 11 2015 07:20 |
Untitled-3.jpg
 

Nasledujúci príbeh je dôkazom, že možné je skutočne všetko.

A ak ste tomu doteraz neverili, príbeh mladej Hlohovčanky vás zaručene presvedčí. Denisa Benkovičová sa totiž v tom, čo ju bavilo, stala majsterkou. A ako si tam krôčik po krôčiku išla za tvojím snom, dostala sa na miesto, o ktorom mnohí len snívajú.

 

Zo školy vonku je len šesť mesiacov a už dostala svoju prvú ponuku napísať celovečerný film. Teraz pracuje na mieste, o ktorom mnohí len snívajú. Z Hlohovca do Hollywoodu by síce človek kameňom nedohodil, no to ešte neznamená, že by tam nemohol taký kameň úspechu aj položiť.

Presne to sa podarilo Denise Benkovičovej, ktorá v centre filmového a televízneho priemyslu poriadne prerazila. Po skončení bakalára v Nitre študovala v Londýne, potom odišla do L.A., kde si spravila magisterský titul. Nasledovala najťažšia časť- prax. A tak skúsila šťastie na akomsi firemnom večierku.

Po dvoch mesiacoch stáže nadišiel osudný moment. Denisa alebo DeeDee teraz už rok pracuje pre nezávislú spoločnosť v západnom Hollywoode. A tam ako koproducentka spolupracovala už aj na filme Lost Girls. Jej prvý celovečerný film Amy and Angel by sa mal nakrúcať už budúci rok.

Jej najväčším snom je vlastný seriál na detskom kanáli. V L.A si vraj zvykla. Na otázku - čo jej na Slovensku chýba najviac - raketovo odpovedala - kuchyňa. Pozrite si reportáž Lenky Peržeľovej.