Boris Hanečka prilákal na Fashion LIVE! najviac známych osobností

18. 10 2021 15:15 | tlačová správa
Tím FASHION LIVE!
Tím FASHION LIVE! Foto: FASHION LIVE!

Tri dni nabité módou sú za nami.

Finálny večer módneho podujatia vyvolal u prítomných návštevníkov najsilnejšie emócie, nechýbali známe osobnosti. Svojou prítomnosťou podporila dizajnérov aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Ako to už u módnych šou býva, nie sú to len kreácie dizajnérov alebo výnimočné miesta, ktoré vzbudzujú pozornosť prítomných a verejnosti. Za pozornosť nepochybne stoja aj hostia podujatia. Módna prehliadka Borisa Hanečku, ktorá bola vyvrcholením tohtoročného Fashion LIVE!, prilákala do nového Nivy centra pravdepodobne najviac známych osobností -  bola medzi nimi aj prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

Prezidentka svojou účasťou na módnom podujatí Fashion LIVE! potvrdila svoj postoj k významu kreatívneho priemyslu. Výnimočnosť posledného prehliadkového večera umocnila jej dcéra Emma, ktorá na móle prezentovala kolekcie etablovaných slovenských módnych tvorcov.

 

POZRITE SI AJ: TELEVÍZIA MARKÍZA OHLÁSILA SKVELÚ NOVINKU. NASTANÚ VEĽKÉ ZMENY!

Nedeľný večer otvorila svojou prehliadkou Blažena Ostrovská, ktorá stojí za projektom Ostrovska Createur. Po dlhšej pauze sa prezentovala s novou kolekciou Hedviga. “Kolekcia je bezodpadová, lebo je to už dnes potrebné. Zároveň je inšpirovaná mojou babkou Hedvigou. Bola vždy naučená nevyhadzovať, ale spracovávať,” hovorí dizajnérka.

Kolekciou Let the light reflektuje módna návrhárka Lucia KÜRTHI na nedávno prežitú izoláciu strávenú na vidieku. Ako vraví, chýbali jej dynamika, svetlo a farby mesta, a tak sa stala potreba svetelných bodov v živote inšpiráciou novovzniknutej kolekcie. Farby sú postupne odhaľované pod neustále sa meniacim svetlom, po zotmení úplne miznú alebo sa menia osvetlením. Charakteristickým prvkom kolekcie je zavinutie v kombinácii s vrstveným oranžovým detailom prítomným vo viacerých outfitoch. Odevy sú zhotovené z prírodných materiálov – hodvábu, viskózy, vlny a bavlny.

Dizajnérka Lenka Sršňová sa vo svojej najnovšej tvorbe zase nechala inšpirovať svetom kvetín. Modely kolekcie BLOOM sú doslova posiate kvetmi. Elegantné potlače, unikátne materiály, či kvetiny, vystupujúce zo vzoru do plochy odevu, robia z modelov svieže a jedinečné módne kúsky na rôzne príležitosti. Kolekcia vznikla v spolupráci s Textile studio JS, za ktorým stojí textilný dizajnér Juraj Straka. Módnu prehliadku sprevádzal multiinštrumentálny hudobník Stroon.

Industriálna hala, premenená na prehliadkové mólo, sa v neskorých večerných hodinách zaplnila do posledného miesta. Diváci si spolu s prezidentkou vychutnali veľkolepú šou Borisa Hanečku, ktorý je jedným z dvorných návrhárov našej prvej dámy. Pre inšpiráciu k svojej najnovšej kolekcii sa doslova ponára do sveta umenia. Základným motívom pri tvorbe Hanečkovej monochromatickej kolekcie je Caravaggiova maľba Narcissus. Dizajnér skúma témy polarity, reflexie a ilúzie, ktoré nemajú na prvý pohľad nič spoločné, spája ich však aspekt kontrastu – nie však prvoplánovo, ide skôr o ideovú štúdiu o tom, či reflexia na vodnej hladine je kópiou alebo originálom. Interpretácia Caravaggiovej maľby sa vyskytla v kolekcii aj vo forme potlačí, o ktoré sa autorsky postarala Soňa Michaláková. Výtvarníčka maľbu pretvorila na ilustráciu, ktorá vytvára potlač na materiáloch ako lycra, hodváb a triacetát, aby sa mohla defragmentovať a posúvať do nových ideových konceptov. Kolekciu konzultoval už tretíkrát Milan Štefan, ktorý sa postaral aj o styling kolekcie. Tematicky názov plynule nadväzuje na predošlú kvetinovú kolekciu Aurora Floralis.