Zuzana Strausz Plačková so slzami v očiach: Reaguje na zrušenie obvinenia

17. 05 2022 12:47 , článok bol aktualizovaný 17. 05 2022 14:30 | tvnoviny.sk, markiza.sk
Zuzana Plačková
Zuzana Plačková Foto: Profimedia.sk

Influencerka odpúšťa všetkým za hnusné reči a konšpirácie.

Najznámejšiu slovenskú influencerku Zuzanu Strausz Plačkovú spolu s manželom Reném koncom septembra zadržali elitní policajti pri razii. Údajne boli súčasťou zločineckej skupiny, ktorá dlhodobo obchoduje s drogami. 

Zuzana Strausz Plačková a jej manžel René Strausz už nie sú obvinení. Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

„Generálny prokurátor Slovenskej republiky v zastúpení prvým námestníkom generálneho prokurátora SR Jozefom Kanderom dňa 16. mája 2022 vyhovel návrhu obvinených Z. S. P. a R. S. a zrušil uznesenie o vznesení obvinenia pre drogovú trestnú činnosť a iné, a to z dôvodu, že neboli splnené podmienky na vznesenie obvinenia. Uznesenie bude po jeho doručení procesným stranám a následnej anonymizácii zverejnené na webovom sídle Generálnej prokuratúry SR,“ uviedol.

NAKA obvinila dvojicu v rámci protidrogovej akcie 29. septembra na západe Slovenska. Počas akcie zaistili viac ako deväť kilogramov pervitínu, dokopy obvinili 15 osôb z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovej trestnej činnosti.

Prokurátor ÚŠP dal návrh na väzobné stíhanie na desiatich z nich vrátane údajného šéfa skupiny Tibora Gubáňa. Sudca pre prípravné konanie ŠTS v Pezinku zobral 30. septembra do väzby šesť ľudí. Jeden z nich, Pavol Duchoň, o dva týždne náhle zomrel. Zuzanu Plačkovú spolu s jej manželom vtedy do väzby sudca neposlal, zostali však stíhaní na slobode.

Zuzana zareagovala z dovolenky

Dvojica sa momentálne nachádza na dovolenke v Turecku. Priaznivcom sa po tejto informácii prihovorili na Instagrame. Síce majú desaťtisíce sledovateľov, profily majú pred širokou verejnosťou skryté.

Najznámejšia slovenská influencerka, ktorá čaká dieťa, zverejnila video, v ktorom po zrušení obvinenia vyslovila iba dve slová. „Asi tak,“ povedala so slzami v očiach.

Netrvalo dlho a Zuzana Strausz Plačková napísala aj odkaz. „Odpúšťam vám za všetky tie hnusné reči a konšpirácie, ktoré ste nám venovali v posledných mesiacoch. Na nikoho sa nehnevám, aspoň sa ľudia ukázali,“ uviedla. Ďakuje tiež za to, že „na Slovensku ešte stále existuje spravodlivosť, v ktorú celý čas verila“. Jej manžel René na Instagrame rovnako napísal, že odpúšťajú každému a idú ďalej.

Zuzana Strausz Plačková po prepustení na slobodu: