• Šoubiz
  • Vyšetrovanie smrti Dolores O’Riordan (†46) z The Cranberries: Takýto je prvý verdikt polície

Vyšetrovanie smrti Dolores O’Riordan (†46) z The Cranberries: Takýto je prvý verdikt polície

Vyšetrovanie smrti Dolores O’Riordan (†46) z The Cranberries: Takýto je prvý verdikt polície

Speváčku našli v pondelok ráno mŕtvu v londýnskom hoteli.

Britská polícia nepovažuje smrť Dolores O'Riordan, speváčky známej írskej skupiny Cranberries, za podozrivú.

Našli ju v pondelok ráno mŕtvu v londýnskom hoteli a polícia jej smrť sprvu označila za "nevyjasnenú". V utorok však oznámila, že nič podozrivé neobjavila. Prípad prevzal koroner s cieľom určiť príčinu smrti.

Agentúra AP pripomína, že O'Riordan roky trpela duševnými a fyzickými zdravotnými problémami. V roku 2017 museli Cranberries skrátiť svetové turné vzhľadom na jej problémy s chrbticou.

Štyridsaťšesťročná írska speváčka bola v Londýne, aby nahrala vokály pre cover verziu hitu Zombie od Cranberries, na ktorej v štúdiu pracovala losangelská kapela Bad Wolves.

Dan Waite z hudobného vydavateľstva Eleven Seven uviedol, že O'Riordan mu nechala v pondelok skoro ráno hlasový odkaz, že sa teší na nahrávanie. Znela podľa neho "plná života, žartovala a bola celá rada, že budúci týždeň navštívi mňa a moju manželku".

Kapela Cranberries vznikla v Limericku na konci 80. rokov a svetovú slávu si získala hitmi Zombie, Dreams, Salvation alebo Linger.

Írsky premiér Leo Varadkar uviedol, že "pre kohokoľvek, kto vyrástol v Írsku v 90. rokoch, bola Dolores O'Riordan hlasom jednej generácie".

Najnovšie videá