• Šoubiz
  • Nečakané komplikácie! Kráľovná urobila ťah, ktorý Harrymu a Meghan priťažil

Nečakané komplikácie! Kráľovná urobila ťah, ktorý Harrymu a Meghan priťažil

Nečakané komplikácie! Kráľovná urobila ťah, ktorý Harrymu a Meghan priťažil

Ich rozbehnutý biznis nechtiac poriadne pribrzdila.

Meghan s Harrym viac nesmú používať slovné spojenie "sussex royal" pri budovaní ich značky či inej podnikateľskej činnosti. Kráľovná Alžbeta II. a vyšší úradníci sa domnievajú, že nie je vhodné, aby manželia viac operovali so slovíčkom "kráľovský", keďže sa vzdali úlohy vysoko postavených členov kráľovskej rodiny a chcú byť absolútne nezavíslí.

Dvojica pritom minula desaťtisícky libier na vybudovanie stránky Sussex Royal, ktorá dopĺňa ich oficiálny Instagram. Pozornému oku neuniklo, že ich web je už premenovaný na „Oficiálna webstránka vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu".

Okrem toho podnikli kroky aj na vybudovanie nadácie, ktorá sa mala volať Sussex Royal, Nadácia vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu. Aj tento názov budú musieť upraviť a na trhu nanovo zaregistrovať.

Pár totiž chcel značku Sussex Royal zaregistrovať ako globálnu ochrannú známku pre celý rad vecí, vrátane odevu, kancelárskych potrieb, kníh či služieb v oblasti sociálnej starostlivosti.

Kráľovská rodina stále dolaďuje detaily, ktoré súvisia s odchodom manželov z kráľovskej rodiny a s ich rozhodnutím byť finančne nezávislými a samotne zárobkovo činnými.

Bežní smrteľníci

Manželia sa nedávno vrátili z USA naspäť do Kanady a paparazzi ich tak po dlhšom období po Megxite odfotili bok po boku. Dvojica navštívila Spojené štáty, aby tam doladili svoj biznis plán.

FOTKY NÁJDETE V GALÉRII.

Fotografom neuniklo, že leteli ako bežní smrteľníci komerčnou linkou bez uvítacieho výboru či pomocníkov, ktorí by im odniesli kufre. Im to však určite neprekážalo. Na záberoch sa totiž usmievali od ucha k uchu a je zjavné, že nový, slobodný život si naplno užívajú.

Jediné, čo sa nezmenilo, je prítomnosť ochranky, ktorá je pre ich bezpečnosť nevyhnutná.

Zatvárajú svoju kanceláriu v Buckinghamskom paláci

Manželia tiež zatvárajú kanceláriu, ktorú mali v Buckinghamskom paláci v Londýne, hlavnom sídle kráľovnej Alžbety II. O prácu tak príde 15 jej zamestnancov. Britské médiá rozhodnutie vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu zatvoriť kanceláriu v Buckinghamskom paláci interpretovali ako nevyhnutný krok.

Harry a Meghan totiž v januári oznámili, že sa už nebudú zúčastňovať na oficiálnych podujatiach vyplývajúcich z ich postavenia a postupne chcú nadobudnúť finančnú nezávislosť. Pár sa následne aj so synom Archiem presťahoval do Kanady.

V dôsledku svojho rozhodnutia Harry a Meghan už nedisponujú titulom "kráľovská výsosť" a nie sú platení z verejných prostriedkov. Harrymu, ktorý je šiestym v poradí nástupníctva na britský trón, zostal titul princ a pár si ponechal tituly vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu. Dvojica chce žiť striedavo v Británii a Severnej Amerike.

Galéria

Najnovšie videá