• Šoubiz
  • Exkluzívny rozhovor s hviezdou Lásky na prenájom: Poviem vám, ako vznikla pieseň Edy a Serkana

Exkluzívny rozhovor s hviezdou Lásky na prenájom: Poviem vám, ako vznikla pieseň Edy a Serkana

Exkluzívny rozhovor s hviezdou Lásky na prenájom: Poviem vám, ako vznikla pieseň Edy a Serkana

Čo ju spája s jej seriálovou Pırıl a ako vznikol nápad, že naspieva pieseň hlavného páru?

V obľúbenom romantickom seriáli Láska na prenájom stvárnila 30-ročná červenovláska Başak Gümülcinelioğlu postavu sebavedomej Pırıl. Čo má so svojou seriálovou rolou spoločné, ako vznikol nápad naspievať pesničku hlavného páru, ale aj či bolo nakrúcanie náročnejšie počas pandémie, prezradí vám v prvej časti exkluzívneho rozhovoru.

Čo máte spoločné s postavou Pırıl zo seriálu Láska na prenájom? Má nejakú vlastnosť, ktorú by ste si od nej chceli požičať?
Başak Gümülcinelioğlu: Pırıl je veľmi pracovitá, čestná a silná postava. Myslím si, že v tomto smere sme si dosť podobné. Ja som však oveľa emotívnejšia ako ona. Aj vo chvíľach chaosu dokázala zaujať jasný a pevný postoj. Milovala som túto jej stránku.

FOTO:  Okan Erkmen


Je to len náhoda, že vám tvorcovia seriálu Láska na prenájom zverili práve rolu Pırıl, ktorá pracuje v architektonickej firme, keďže aj vy ste vyštudovali architekúru? Bol v tom nejaký zámer?
B. G.:  Najprv som študovala hudobné divadlo, až potom som sa rozhodla pre architektúru. Následne som sa zas vrhla na štúdium múzických umení. Nemám teda vyštudovanú len architektúru. Bola to úplná náhoda, že mi v seriáli dali takúto rolu, ale ako herečke mi tento detail uľahčil prácu. Nemusela som si totiž nič zisťovať a učiť sa o architektúre a architektoch, keďže som tieto vedomosti mala zo školy.

K seriálu ste naspievala aj pieseň ústredného páru s názvom Zaklop na moje dvere (Sen Çal Kapımı), ktorá má na YouTube viac ako 22 miliónov pozretí. Ako vznikol nápad, že pre seriál naspievate romantickú skladbu Edy a Serkana?
B. G.: Keď som jedného dňa bola doma, zrazu prišla inšpirácia a napísala som pesničku a následne som k tomuto textu zložila aj hudbu. Odhodlala som sa výsledok pustiť nášmu režisérovi a producentovi. Všetci si pesničku okamžite zamilovali, a tak sa touto zhodou náhod dostala pesnička do seriálu Láska na prenájom. Zároveň ju veľmi pozitívne prijali aj diváci a mňa to veľmi teší.

FOTO:  Madd Entertainment


Po nakrúcaní Lásky na prenájom účinkujete v Turecku v novom tureckom seriáli Yargı (Rozsudok). Prezradíte nám, o čom je vaša nová postava?
B. G.: Je to tak, aj keď nemôžeme úplne hovoriť o novinke, pretože prvá séria je už v Turecku takmer na konci. Hrám v tomto seriáli sudkyňu. Je to pre mňa úplne nová herecká poloha, ktorú som si zamilovala, a má to naozaj úžasne napísaný scenár. Rovnako ako Láska na prenájom, aj Yargı má v mojom srdci špeciálne miesto.

Prejdime na tému zdravý životný štýl. Máte totiž dokonalú postavu, robíte niečo špeciálne pre to, aby ste vyzerali tak dobre?
B. G.: V seriáli to možno tak vyzerá, no nemyslím si, že je to celkom pravda. (smiech) Kvôli zdravotným problémom som v poslednej dobe trochu pribrala. Ale snažím sa tomu predchádzať tým, že sa zdravo stravujem, cvičím a športujem. Nie som na seba až tak veľmi náročná, ale na niektorých veciach si dávam záležať. Je pre mňa dôležité, aby moja pokožka a telo boli zdravé a fit.

Turecká kuchyňa je nepochybne pre našincov veľmi lákavá. Existuje nejaké turecké jedlo, ktorému za žiadnych okolností neodoláte?
B. G.: Nakladané uhorky, plnené cestovinové taštičky „mantı“, turecká pizza „lahmacun“ a baklava, to je moje! Môžu to byť všetky tieto jedlá, ale ak si musím dávať pozor na to, čo jem, tak si ich dokážem odoprieť.

FOTO:  Okan Erkmen

O tom, či chcela byť predstaviteľka Pırıl už v detstve slávna, ale aj o tom, či bolo náročné pracovať na pľaci s jej skutočnou láskou (seriálovým Feritom), si môžete prečítať v celom rozhovore v najnovšom čísle týždenníka Eurotelevízia č. 20/2022. Dozviete sa aj o jej dovolenkových plánoch a zistíte tiež, či už niekedy bola na Slovensku. Odhalí vám i to, kto robil na nakrúcaní v zákulisí najväčšiu zábavu a s ktorými hercami je v kontakte dodnes.


Nenechajte si ujsť romantický seriál Láska na prenájom - vždy v pondelok až štvrtok o 20.30 h na Doma a v predstihu na VOYO.


Najnovšie videá