• Šoubiz
  • Pomáda už nebude Pomádou! Zomrela Olivia Newton-John

Pomáda už nebude Pomádou! Zomrela Olivia Newton-John

Pomáda už nebude Pomádou! Zomrela Olivia Newton-John

Prehrala boj s rakovinou.

Herečka a speváčka Olivia Newton-John zomrela vo veku 73 rokov. Hviezda legednárnej snímky Pomáda prehrala dlhoročný boj s rakovinou prsníka. Olivia odišla v pokoji v jej dome v Kalifornii dnes ráno, obklopená rodinou a priateľmi.

O jej smrti informoval jej manžel John Easterling na Facebooku. "Dáma Olivia Newton-John (73) nás dnes v pokoji opustila na ranči v Južnej Kalifornii obklopená najbližšími. Prosím o rešpektovanie súkromia," napísal. Dodal, že herečka bola viac ako 30 rokov symbolom víťazstva a nádeje, keď sa delila o svoju cestu v boji s rakovinou. Bola inšpiráciou a priekopníčkou v rastlinnej medicíne. Jej výskumu sa venuje aj herečkina nadácia.

Rodina požiadala, aby namiesto kvetov ľudia prispeli práve na Olivia Newton-John Foundation Fund.

FOTO:  Profimedia.sk

Olivia sa narodina 26. septembra 1948 v Cambridge. Jej matka Irene Born bola dcérou Maxa Borna, držiteľa Nobelovej ceny za fyziku, a otec pracoval pre tajnú službu MI5. Olivia bola najmladšia z troch súrodencov a od piatich rokov vyrastala v austrálskom Melbourne, kam sa jej rodina presťahovala.

V roku 1962 založila dievčenskú skupinu Soul Four a o tri roky neskôr sa vrátila do Anglicka, kde vystupovala so speváčkou Pat Caroll. Pat sa ale vrátila do Austrálie a Olivia zostala v Anglicku sama. Podarilo sa jej rozbehnúť sólovú kariéru. Jej prvým singlom sa stal pieseň Till You Say You'll Be Mine v roku 1966. Nemala však dobrý ohlas.

Neskôr pôsobila v kapele Toomorrow a na začiatku 70. rokov sa jej kariéra rozbehla aj vďaka hitom If Not For You (1971, od Boba Dylana) či I Honestly Love You (1974, 1. miesto v americkej hitpárade, získala aj cenu Grammy). Od roku 1974 sa venovala aj country. Medzi jej najvýznamnejšie piesne ale patrí Magic z roku 1980 a Physical z roku 1981. 

Svoju filmovú kariéru odštartovala v roku 1965 muzikálovou komédiou Funny Things Happen Down Under. Prelomovou úlohou však pre ňu bola postava Sandy v muzikáli Pomáda (1978), kde stvárnila austrálsku stredoškoláčku. Zaujímavosťou je, že v čase nakrúcania mala 29 rokov. Po nevídanom úspechu v tomto filme si zahrala ešte v hudobnej rozprávke Xanadu (1980) a v komédii Dvaja podobní / Nebeský pár (1983) sa opäť objavila po boku Johna Travoltu.

Potom sa venovala už len muzikálom na Brodwayi a svojej speváckej kariére. Je tiež držiteľkou niekoľkých ocenení Grammy. 

 

Olivia a John Travolta si zaspievali spolu aj po rokoch:


Galéria

Najnovšie videá