• Šoubiz
  • Zomrela Elvisova dcéra Lisa Marie Presley. Mala len 54 rokov

Zomrela Elvisova dcéra Lisa Marie Presley. Mala len 54 rokov

Zomrela Elvisova dcéra Lisa Marie Presley. Mala len 54 rokov

Úmrtie potvrdila jej mama Priscilla.

Lisa Marie Presley, americká speváčka a jediná dcéra legendárneho „kráľa rokenrolu“ Elvisa Presleyho, zomrela vo štvrtok vo veku 54 rokov. Podľa agentúry AFP jej úmrtie potvrdila jej matka Priscilla. Lisu Marie Presley hospitalizovali v nemocnici v Los Angeles vo štvrtok po tom, čo podľa správ amerických médií utrpela zástavu srdca.

Správu o Presleyovej hospitalizácii ako prvý priniesol TMZ, ktorý s odvolaním na nemenované zdroje blízke speváčke informoval, že do jej domu v meste Calabasas v okrese Los Angeles boli privolaní záchranári, ktorí ju po kardiopulmonálnej resuscitácii a podaní adrenalínu previezli do nemocnice.

FOTO:  Profimedia.sk

Jediné Elvisove dieťa

Lisa Marie, ktorá sa narodila v roku 1968 - deväť mesiacov po svadbe svojich rodičov, pokračovala v šľapajach svojho otca a vybudovala si hudobnú kariéru. Vydala tri albumy, pričom z jej debutového štúdiového albumu To Whom It May Concern z roku 2003 sa predali státisíce kópií a získal vo všeobecnosti pozitívne recenzie.

Preslávila sa aj vďaka sérii manželstiev s celebritami: s popovou legendou Michaelom Jacksonom, hercom Nicholasom Cageom a hudobníkmi Dannym Keoughom a Michaelom Lockwoodom.

Z manželstiev sa jej narodili štyri deti vrátane herečky Riley Keough. Jej jediný syn Benjamin Keough spáchal v roku 2020 samovraždu.

FOTO:  Profimedia.sk

Presley sa naposledy na verejnosti objavila v utorok večer, keď sa spolu s matkou v Beverley Hills zúčastnili na slávnostnom odovzdávaní cien Zlatý glóbus. Obe s dojatím sledovali, ako Austin Butler preberá cenu pre najlepšieho herca za stvárnenie Elvisa Presleyho v životopisnom hudobnom filme Elvis. Počas emotívneho prejavu sa herec poďakoval rodine Presleyovcov za pomoc a rady, ktoré mu poskytli počas tvorby filmu.

Len niekoľko dní pred tým bola Lisa Marie Presley v Memphise v štáte Tennessee, aby si v Gracelande - rozľahlom sídle, kde Elvis Presley s rodinou žil -, 8. januára pripomenula výročie narodenia svojho otca.

Najnovšie videá