• Šoubiz
  • Vo veku 43 rokov zomrel slovenský herec Daniel Heriban

Vo veku 43 rokov zomrel slovenský herec Daniel Heriban

Vo veku 43 rokov zomrel slovenský herec Daniel Heriban

Podľa zverejnených informácií bola pravdepodobnou príčinou smrti zástava srdca.

Slovensko zasiahla nečakaná smutná správa. Podľa portálu noviny.sk zomrel vo veku 43 rokov obľúbený slovenský herec Dano Heriban. Pravdepodobnou príčinou smrti bola podľa portálu zástava srdca.

Noviny.sk ďalej informujú, že umelec zomrel vo svojom dome vo Svätom Jure. Podľa nich mal zdravotné komplikácie a zavolali sanitku. Záchranári mu však už nevedeli pomôcť. Vraj sa sťažoval na bolesti chrbta a deň pred smrťou bol údajne s bolesťami v nemocnici.

„V ranných hodinách sme k pacientovi vyslali posádku záchrannej zdravotnej služby, ktorá ho na mieste zásahu oživovala. Resuscitácia však bola neúspešná, preto bol následne na miesto vyslaný obhliadajúci lekár,“ uviedol pre TV JOJ hovorca záchranárov Martin Balko.

Daniel Heriban bol uznávaným hercom aj hudobníkom. Diváci Markízy si ho budú navždy pamätať ako legendárneho Brmbalíka z Hornej Dolnej či sympatického psychiatra Erika Hatinu zo seriálu Druhá šanca.

Galéria

Pozrite si archívnu reportáž z Reflexu

​Talentovaný herec a hudobník, na ktorého nikdy nezabudneme

​Na divadelných doskách sa predstavil napríklad v inscenáciách Závisláci, Macbeth, Kubo, Sedem dní do pohrebu, www.narodnycintorin.sk a Nevesta hôľ. Účinkoval aj v mnohých filmoch, ako napríklad Únos (2017), Sviňa (2020) a naposledy v dráme Muž, ktorý stál v ceste (2023). Zo seriálov možno spomenúť Hniezdo, Druhá šanca, Pumpa, ale televíznym divákom vari najviac utkvel v pamäti ako Ďuro Brmbalík zo seriálu Horná Dolná.

Heriban bol tiež úspešným skladateľom a hudobníkom. Venoval sa tvorbe filmovej, divadelnej a detskej hudby. V roku 2018 sa rozhodol vstúpiť aj do sveta detských pesničiek, vydal svoj tretí sólový album Čosi úsmevné. Prvý album pod názvom Leporelo vydal v roku 2008 a druhý, nazvaný Na Jeden Dych, v roku 2012.

Autorsky sa podieľal tiež na hudbe k projektom Príbeh ulice, Závisláci, Ginsberg v Bratislave, k filmu Čerešňový chlapec i ďalším. Heriban získal za svoju tvorbu viacero ocenení - trikrát si prevzal divadelné ocenenie Dosky a v roku 2015 ocenenie OTO.

Najnovšie videá