• Šoubiz
  • Záchranárka mala Danovi Heribanovi určiť správnu diagnózu. Lekár na urgente ho poslal domov

Záchranárka mala Danovi Heribanovi určiť správnu diagnózu. Lekár na urgente ho poslal domov

Do veci sa zrejme zapojí Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Slovenský herec, hudobník a textár Daniel Heriban nás opustil v stredu (24. 5.) v skorých ranných hodinách. Smrť len 43-ročnej populárnej osobnosti šokovala Slovensko. Nikto netušil, čo sa mohlo takému mladému človeku stať. Už o pár hodín boli známe informácie, že Daniel Heriban absolvoval návštevu urgentu s veľkými bolesťami chrbta. 

Deň predtým nakrúcal v Prahe novú minisériu pre Voyo s názvom Metóda Markovič: Hojer. O tom, ako to vyzeralo v ten deň na pľaci, nám viac povedal producent Lukáš Mráček.

Denní Plus JEDEN DEŇ prišiel s informáciou, že herec začal mať veľké bolesti už na pľaci. Domov do Bratislavy tak šoféroval auto známy zo štábu. Cestovali v nočných hodinách a nadránom sa rozhodli ísť na urgentný príjem. Pár metrov od neho už museli volať záchranku, ktorá bola pri ňom do pár minút.

Už vtedy mala záchranárka z prvotných vyšetrení vyzistiť, že môže ísť o disekciu aorty. Všetko mala spísať a odovzdať službukonajúcemu lekárovi. Ten spravil hercovi viacero vyšetrení ako EKG či sono, no nič závažné nenašiel, a tak herca poslal domov. V stredu ráno bola k Danielovi Heribanovi opäť privolaná záchranná služba, tá mu však už nedokázala pomôcť. 

Príčinou smrti bola disekcia aorty

Cez víkend denník SME informoval o tom, že hercovo telo už bolo na pitve. Podľa ich zdroja bola príčinou úmrtia akútna disekcia aorty. Je to náhle natrhnutie hlavnej tepny ľudského tela. Ide o tepnu, ktorá vychádza zo srdca a zásobuje krvou celý organizmus.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou uvažuje, že preverí okolnosti hercovho úmrtia. A to napriek tomu, že nikto nepodal podnet, ale z vlastného rozhodnutia.

„Úrad podľa ustanovenia § 43b ods. 1 písm. a) zákona č. 581/2004 Z. z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou a o zmene a doplnení niektorých zákonov môže vykonať dohľad nad zdravotnou starostlivosťou aj z vlastného podnetu úradu. Úrad aktuálne tento prípad posudzuje, nateraz však nemá dostatok relevantných informácií. Dôvody pre dohľad z vlastného podnetu v súčasnosti analyzujeme,“ povedala denníku Nový Čas hovorkyňa Monika Hudecová.

Galéria

Najnovšie videá