Záchranárka mala Danovi Heribanovi určiť správnu diagnózu. Lekár na urgente ho poslal domov

Do veci sa zrejme zapojí Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Slovenský herec, hudobník a textár Daniel Heriban nás opustil v stredu (24. 5.) v skorých ranných hodinách. Smrť len 43-ročnej populárnej osobnosti šokovala Slovensko. Nikto netušil, čo sa mohlo takému mladému človeku stať. Už o pár hodín boli známe informácie, že Daniel Heriban absolvoval návštevu urgentu s veľkými bolesťami chrbta. 

Deň predtým nakrúcal v Prahe novú minisériu pre Voyo s názvom Metóda Markovič: Hojer. O tom, ako to vyzeralo v ten deň na pľaci, nám viac povedal producent Lukáš Mráček.

Denní Plus JEDEN DEŇ prišiel s informáciou, že herec začal mať veľké bolesti už na pľaci. Domov do Bratislavy tak šoféroval auto známy zo štábu. Cestovali v nočných hodinách a nadránom sa rozhodli ísť na urgentný príjem. Pár metrov od neho už museli volať záchranku, ktorá bola pri ňom do pár minút.

Už vtedy mala záchranárka z prvotných vyšetrení vyzistiť, že môže ísť o disekciu aorty. Všetko mala spísať a odovzdať službukonajúcemu lekárovi. Ten spravil hercovi viacero vyšetrení ako EKG či sono, no nič závažné nenašiel, a tak herca poslal domov. V stredu ráno bola k Danielovi Heribanovi opäť privolaná záchranná služba, tá mu však už nedokázala pomôcť. 

Príčinou smrti bola disekcia aorty

Cez víkend denník SME informoval o tom, že hercovo telo už bolo na pitve. Podľa ich zdroja bola príčinou úmrtia akútna disekcia aorty. Je to náhle natrhnutie hlavnej tepny ľudského tela. Ide o tepnu, ktorá vychádza zo srdca a zásobuje krvou celý organizmus.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou uvažuje, že preverí okolnosti hercovho úmrtia. A to napriek tomu, že nikto nepodal podnet, ale z vlastného rozhodnutia.

„Úrad podľa ustanovenia § 43b ods. 1 písm. a) zákona č. 581/2004 Z. z. o zdravotných poisťovniach, dohľade nad zdravotnou starostlivosťou a o zmene a doplnení niektorých zákonov môže vykonať dohľad nad zdravotnou starostlivosťou aj z vlastného podnetu úradu. Úrad aktuálne tento prípad posudzuje, nateraz však nemá dostatok relevantných informácií. Dôvody pre dohľad z vlastného podnetu v súčasnosti analyzujeme,“ povedala denníku Nový Čas hovorkyňa Monika Hudecová.

Galéria

Najnovšie videá