• Šoubiz
  • Takáto bola v súkromí. Lívia Bielovič odhalila unikátne spomienky na Milku Zimkovú

Takáto bola v súkromí. Lívia Bielovič odhalila unikátne spomienky na Milku Zimkovú

Takáto bola v súkromí. Lívia Bielovič odhalila unikátne spomienky na Milku Zimkovú

Herečku poznala veľmi dobre.

Slovensko sa ešte nestihlo spamätať z náhleho odchodu herca Daniela Heribana a už po týždni sa lúči s ďalšou hereckou hviezdou. Smrť Milky Zimkovej, ktorú si všetci pamätajú z legendárneho filmu Pásla kone na betóne, zasiahla jej kolegov, ktorí jej do neba začali posielať odkazy plné cenných spomienok. A presne tak si na ňu zaspomínala aj herečka Lívia Bielovič.

Fanúšikovia zrejme vôbec netušili, že hviezda Druhej šance mala k zosnulej herečke mimoriadne blízko a rozhodla sa im povedať, aká Milka Zimková bola mimo kamier a divadelných dosiek.

Galéria

​„Moja drahá Milka. Ďakujem za všetko, čo si mi dala do života. Múdrosť, hereckú rozvážnosť, poznanie a uvedomenie si vlastnej hodnoty. Spomínam, ako som po príchode do školy u teba chvíľu bývala. Nevedela som si vynachváliť tvoju fantastickú kuchyňu. Pamätám si, ako sme sa spolu opaľovali u teba na záhrade a rozprávali sa o divadle, filme aj mužoch. Tak ako som mala v Prahe Libušku, teba som mala tu,“ napísala v príspevku na sociálnej sieti.

„Porodila si neuveriteľne talentované a krásne dve deti. A ja som si rady od teba brala ako od svojej vlastnej mamy. Bola si našej rodine taká blízka, že si bola nielen na mojich promóciách na VŠMU, ale aj na krstinách mojej dcéry Beki, ktorá ťa mala nesmierne rada a zdieľala s tebou mnoho názorov. V tvojom temperamente som sa veľakrát nachádzala. Korene nikdy nepoprieme. Z tvojho ikonického šarišsko-slovenského slovníku čerpám dodnes. Nikdy nezabudnem ako si ma učila ,vychodňarske‘ výrazy, ktoré som nikdy nepočula. Preto som ich použila aj do svojho monológu po vychodňarsky, ktorý uverejním na tvoju počesť. A Tvoje kultové ,Ňemaš chlopa, ňemaš pravdy…‘, to si budem pamätať do konca života,“ dodala.

„Ďakujem ti, Milka. Nech tvoja duša hrá a spieva tam hore tak vznešene a krásne,“ doplnila na záver a k príspevku pridala niekoľko súkromných fotografií, na ktorých je po boku herečky.

Milka Zimková si pre nás zaspomínala na film Pásla kone na betóne. Pozrite si archívne video nakrútené pre reláciu Chart Show.

Najnovšie videá