• Šoubiz
  • Adel Ghannam o Cirkus Politikus: Vyberáme témy, ktoré rezonujú v spoločnosti. Rozoberáme ich do hĺbky, no zábavne

Adel Ghannam o Cirkus Politikus: Vyberáme témy, ktoré rezonujú v spoločnosti. Rozoberáme ich do hĺbky, no zábavne

Markíza v piatok 25. augusta predstavila druhú epizódu politicko-spoločenského videopodcastu Cirkus Politikus. Televízny redaktor Adel Ghannam, ktorý moderoval druhý diel relácie, nám porozprával o jej zákulisí.

Zámerom relácie je rozobrať do hĺbky aktuálne témy, ktoré počas daného týždňa najviac rezonujú v spoločnosti.

Témou druhej epizódy bola čerstvá policajná kauza Rozuzlenie. Ghannam spolu s hostkami, investigatívnymi novinárkami Veronikou Prušuvou a Laurou Kellöovou, rozobral aj staršie policajné kauzy a prepojenia medzi nimi.

Videopodcast ponúka spravodajským redaktorom oveľa širší rozsah, preto môžu divákom a poslucháčom niektoré témy vysvetliť podrobnejšie. „Spravodajstvo musí byť stručné, v reportážach máme maximálne 3 minúty, vo videopodcaste máme až 20 minút,“ vysvetľuje Ghannam.

Dramaturgia relácie

Okrem moderátorov videopodcastový tím dopĺňa aj vedúci sekcie Markíza podcastov Martin Lachkovič. Tému a hostí si však primárne vyberá moderátor. „Sme široká spravodajská redakcia, priestor na konzultácie je veľký. Vždy sa s kolegami radíme,“ dodáva.

Ghannam tvrdí, že za výzvu považuje poňať reláciu tak, aby bola podnetná, zaujímavá, no zároveň aj zábavná. „Ako spravodajskí redaktori sme zvyknutí na krátky a úderný formát. Výzvou je pre mňa asi vyskladať epizódu tak, aby zaujala aj mladých divákov a poslucháčov,“ zdôrazňuje.

Relácia Cirkus Politikus je dostupná vo všetkých obľúbených podcastových aplikáciách, ako je napríklad Spotify, Apple Podcasts či Google Podcasts. Nájdete ju aj na youtubovom kanáli Televízie Markíza a jednotlivé epizódy budú mať aj textovú podobu na spravodajskom webe TVNOVINY.sk

Súvisiace video

Najnovšie videá