• Šoubiz
  • Zahraničná hviezda na Slovensku. Pozrite, kde sme ju stretli

Zahraničná hviezda na Slovensku. Pozrite, kde sme ju stretli

Zahraničná hviezda na Slovensku. Pozrite, kde sme ju stretli

Ešte pred otvorením sme s ním stihli urobiť rozhovor.

Festival súčasného umenia Biela noc zmenil nočnú Bratislavu na živú galériu plnú monumentálnych objektov, interaktívnych inštalácií a živého umenia v podobe performancií autorov zo siedmich európskych krajín. V hlavnom meste sa uskutočnil od piatka 29. septembra do nedele 1. októbra. V metropole východného Slovenska si ho budete môcť užiť od tohto piatka do nedele (6. - 8. 10.).

Festival ponúkol možnosť blúdiť ekologickým Labyrintom. Návštevníci mohli obdivovať aj novú sériu jogínov vizuálneho umelca Pavla Trubena. Jednou z dvoch trvalých inštalácií je aj dielo s názvom Animal Factory od talianskeho dizajnéra hračiek a ilustrátora Lucu Boscardina. Projekt mal premiéru na milánskom Design weeku, kde zožal obrovský úspech.

My sme Lucu odchytili na otvorení Bielej noci, kde nám o svojom diele prezradil viac. „Keď tam stojím, nie sú to len predmety, zobrazujú krokodíla, korytnačku. No mágia nastane vtedy, keď sa s nimi deti hrajú, vtedy ožijú,“ povedal nám. Keď sme sa ho opýtali, aký je to pocit mať dielo na nábreží Dunaja natrvalo, odpovedal: „Je to krásny pocit. Som tu pri nich prvýkrát.“

Pozrite si rozhovor s talentovaným umelcom a dizajnérom Lucom Boscardinim:

Najnovšie videá