• Šoubiz
  • Slovák, ktorý si podmanil tisíce ľudí. Inkwall tvorí na najunikátnejšom mieste sveta

Slovák, ktorý si podmanil tisíce ľudí. Inkwall tvorí na najunikátnejšom mieste sveta

V najnovšej epizóde hudobnej rubriky SoundCheck vyspovedal kolega Jakub Landl hudobného producenta a DJ-a Inkwalla, oficiálnym menom Mário Hybský. Majstra elektronickej hudby sme sa opýtali v jeho štúdiu, čo má nové, na aké novinky sa môžu tešiť jeho fanúšikovia, ktorých má po celom svete. Sledujte video. 

Čo sa dozviete v rozhovore: 

  • čo ho priviedlo k hudbe 
  • o projekte na Ibize
  • o novom albume Against The Wall 
  • o tom, ako sa posúvať v hudobnej tvorbe

Kto je Inkwall?

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Inkwall (@inkwall_)

Rodený Bratislavčan sa narodil do hudobníckej rodiny, a tak bolo prirodzené, že sa odmalička venoval hre na klavíri. Jeho klavírna kariéra trvala 13 rokov a počas tohto obdobia získal mnohé ocenenia, či už z miestnych alebo medzinárodných súťaží. Po skončení strednej školy sa dal na štúdium zvukového dizajnu na VŠMÚ. 

Už na strednej škole začal spolupracovať s NineYards a vytvoril projekt s názvom ToastFace. V roku 2013 si dvojica dala zbohom a prišiel čas stvoriť projekt Inkwall. Zameral sa na elektronickú hudbu. Inšpiráciu hľadal aj vo svete rave kultúry. Prvé EP s názvom DIFFERENT EP (2015) bolo prijaté veľmi pozitívne. Inkwall získal niekoľko nominácií na Radio _Head Awards v kategóriách Najlepší nový interpret, Singel roka (Message for U), Debut roka a iné. 

V roku 2017 Inkwall vydal svoj prvý sólový album s názvom ONE NIGHT IN DELHI, ktorého jedinečný koncept bol inšpirovaný prelínaním orientálnej kultúry a nástrojov so svetovou rave scénou. Aj po tomto si opäť vyslúžil niekoľko nominácií na Radio_Head Awards. 

Najnovšie videá