• Šoubiz
  • Heriban, Rysová, Zimková či Patejdl: V roku 2023 ich odišlo až príliš veľa

Heriban, Rysová, Zimková či Patejdl: V roku 2023 ich odišlo až príliš veľa

Heriban, Rysová, Zimková či Patejdl: V roku 2023 ich odišlo až príliš veľa

Tento rok sme sa museli rozlúčiť s mnohými.

Rok 2023 mal nepochybne veľa šťastných a radostných momentov, na ktoré bude každý z nás spomínať. Musíme však skonštatovať, že v tomto roku sme mali aj veľa smutných okamihov, pretože sme prišli o veľa nenahraditeľných umelcov a osobností, ktoré nám budú chýbať a na ktoré nikdy nezabudneme.

Vo februári sme sa rozlúčili s režisérom Jurajom Jakubiskom, posledný marcový deň nás zasa opustil režisér Stanislav Párnický. Koncom mája zažilo celé Slovensko šok, keď vo veku 43 rokov zomrel herec Dano Heriban. Na konci mája zomrela herečka Milka Zimková, nezabudnuteľná Johana z filmu Pásla kone na betóne. 

Na druhý svet odišli aj Vašo Patejdl, Dušan Kaprálik, Patrícia Burda Janečková, Eva Rysová, Barbara Haščáková a tesne pred Vianocami nás opustil Tomáš Janovic.

Juraj Jakubisko

Slovenský filmový režisér Juraj Jakubisko zomrel 24. februára 2023 v Prahe vo veku 84 rokov. Správu o jeho úmrtí potvrdila režisérova dcéra a herečka Janette Jakubisková.

​Stanislav Párnický

Uznávaný slovenský režisér Stanislav Párnický zomrel 31. marca 2023 vo veku 77 rokov. Smutnú správu potvrdila jeho dcéra Lucia Párnická.

Stanislav Párnický
Stanislav Párnický  |  FOTO:  Profimedia.sk

​Daniel Heriban

Herec Dano Heriban nás opustil vo veku 43 rokov 24. mája 2023. Príčinou jeho úmrtia bola akútna disekcia aorty (náhle natrhnutie hlavnej tepny ľudského tela).

Galéria

​Milka Zimková

Slovenská herečka, prozaička, režisérka a autorka monodrám Emília Zimková zomrela vo veku 71 rokov 30. mája 2023. 

Milka Zimková si pre nás zaspomínala na film Pásla kone na betóne. Pozrite si archívne video nakrútené pre reláciu Chart Show.

​Dušan Kaprálik

Herec Dušan Kaprálik poslednýkrát vydýchol v domove sociálnych služieb v Dúbravke. Zomrel 8. augusta 2023 vo veku 75 rokov. Herec odišiel po boji s ťažkou chorobou.

​Pozrite si archívny rozhovor s Dušanom Kaprálikom o postave Rúfusa zo seriálu Výnimočná Nikol.

​Vašo Patejdl

​Vo veku 68 rokov zomrel 19. augusta v nočných hodinách spevák, skladateľ a hudobník Vašo Patejdl. Smutnú správu potvrdila skupina Elán na sociálnej sieti.

​Patrícia Burda Janečková

Mladá a talentovaná speváčka bojovala so zákerným onkologickým ochorením, ktorému 1. októbra 2023 podľahla. Mala iba 25 rokov.

​Eva Rysová

Vo veku 91 rokov nás 12. októbra 2023 opustila legendárna Eva Rysová, ktorá v seriáli Búrlivé víno stvárnila nezabudnuteľnú babičku Roznerovú. Do hereckého neba odišla v domove pre seniorov.

​Michal Monček

Vo veku 88 rokov zomrel v piatok 17. novembra 2023 v Bratislave dlhoročný herec trnavského divadla Michal Monček. Smutnú správu zverejnilo Divadlo Jána Palárika v Trnave na sociálnej sieti.

Michal Monček.  |  FOTO:  Divadlo Jána Palárika v Trnave

​Barbara Haščáková

Dvadsiateho druhého novembra 2023 zomrela vo veku nedožitých 44 rokov speváčka Barbara Haščáková. Príčinou smrti bola náhla cievna mozgová príhoda.

Galéria

​Tomáš Janovic

Vo veku 86 rokov zomrel 14. decembra po dlhej chorobe spisovateľ, textár a autor aforizmov Tomáš Janovic. 

Na snímke spisovateľ Tomáš Janovic počas diskusie v Bratislavskej medzinárodnej škole liberálnych umení (BISLA) 28. februára 2019 v Bratislave.
Na snímke spisovateľ Tomáš Janovic počas diskusie v Bratislavskej medzinárodnej škole liberálnych umení (BISLA) 28. februára 2019 v Bratislave.  |  FOTO:  FOTO TASR - Pavol Zachar

Najnovšie videá