• Šoubiz
  • Princezná z Walesu zverejnila emotívne video: Bojuje s rakovinou

Princezná z Walesu zverejnila emotívne video: Bojuje s rakovinou

Zlé tušenie sa potvrdilo.

Princezná z Walesu v piatok (22. marca) večer oznámila, že jej vo veku 42 rokov diagnostikovali rakovinu a podstupuje „preventívnu“ chemoterapiu. S liečbou začala koncom februára a je v počiatočnej fáze. „Trvalo mi, kým som sa zotavila z ťažkej operácie a mohla začať liečbu,“ povedala.

V emotívnom videu, ktoré bolo natočené v stredu vo Windsore, prezradila, že to bol „obrovský šok“ a ona aj princ William robili všetko, čo bolo v ich silách, aby to v súkromí spracovali a zvládli v záujme ich mladej rodiny.

Z lavičky obklopenej narcismi a jarnými kvetmi povedala: „Trvalo nám, kým sme všetko vysvetlili Georgeovi, Charlotte a Louisovi spôsobom, ktorý je pre nich vhodný a ubezpečili ich, že budem v poriadku.“

Trojnásobná mama sa podľa vlastných slov cíti dobre a každým dňom je silnejšia. Sústredí sa na veci, ktoré jej pomáhajú vyliečiť sa, a to fyzicky aj duševne. „Mať Williama po boku je tiež veľkým zdrojom útechy a istoty. Rovnako ako láska, podpora a láskavosť, ktorú mi mnohí z vás prejavili. Znamená to pre nás oboch veľa,“ priblížila princezná.

Manželke princa Williama zistili onkologické ochorenie až po tom, čo v januári podstúpila úspešnú veľkú operáciu brušnej dutiny na súkromnej londýnskej klinike. Kensingtonský palác uviedol, že nebude zdieľať podrobnosti o tom, o aký druh rakoviny ide, ani to, v akom štádiu je. Palác žiada verejnosť, aby o jej zdravotnom stave viac nešpekulovali. „Princezná má v otázkach svojho zdravia právo na súkromie tak, ako ho máme my všetci,“ vyhlásil palác.

V januári palác po operácii princeznej uviedol, že nejde o rakovinu. V piatok večer túto správu opäť potvrdil s tým, že vtedy žiadne testy prítomnosť rakovinového ochorenia nepotvrdili. Až pooperačné testy ukázali pravdu.

Piatkové vyhlásenie otriaslo celým svetom. Najmä autori všetkých konšpiračných teórií, ktoré za posledné obdobie vznikli, sú určite „viac ako šokovaní“. Špekulácie zosilneli, keď sa zistilo, že ku Dňu matiek – ktorý je v Británii na štvrtú pôstnu nedeľu (Laetare) – zverejnila upravenú fotografiu so svojimi deťmi. Po honbe o prvé zábery a videá manželia dúfajú, že budú mať viac priestoru na súkromie, aj keď sú členovia kráľovskej rodiny.

Galéria

Najnovšie videá