• Šoubiz
  • Móda z Met Gala 2024: Kim Kardashian vo svetri, Zendaya sa dvakrát prezliekla

Móda z Met Gala 2024: Kim Kardashian vo svetri, Zendaya sa dvakrát prezliekla

Módna udalosť roka prilákala do New Yorku celebrity.

Prvý májový pondelok už tradične patrí móde a po schodoch Metropolitného múzea v New Yorku sa prejdú tie najväčšie hviezdy šoubiznisového a módneho sveta. Charitatívny večer tento rok otvára ďalšiu módnu výstavu s názvom „Sleeping Beauties: Reawakening Fashion“ („Spiace krásavice: Prebúdzanie módy”), ktorá obsahuje viac ako 250 kúskov z archívnej zbierky Inštitútu kostýmov, ktoré doteraz možno ľudia ani nevideli.

Galéria

Ruka v ruke s témou výstavy sa niesol aj dress code večera „The Garden of Time” („Záhrada času”). Ten každá celebrita či návrhár poňali po svojom. Na slávnych schodoch múzea sme tak videli archívne róby, dizajny, ktoré boli inšpirované modelmi z minulých kolekcií a pretvorené do novej podoby či rozprávkové detaily, ktoré pripomínali rozkvitnutú záhradu. Outfity vyrážali dych kreativitou, prevedením a neuveriteľnou ľudskou prácou, ktorá stála za každým jedným modelom.

Pozrite si, kto zažiaril najviac.

Jennifer Lopez

Speváčka predviedla šaty, ktoré sú hotovým majstrovským dielom. Model z dielne Schiaparelli Haute Couture navrhol Daniel Roseberry. Podľa tlačovej správy je róba bez ramienok vyrobená z tylu a zdobia ju strieborné perly a kamienky v neuveriteľnom počte viac ako 2,5 milióna. Každá ozdoba bola ručne prišívaná, čo trvalo viac ako 800 hodín. Silueta šiat odhalila dokonalú postavu J Lo a čerešničkou boli aj luxusné šperky Tiffany & Co.

met gala
Jennifer Lopez v róbe Schiaparelli Haute Couture.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Zendaya

Herečka sa tento rok ujala aj úlohy spoluhostiteľky večera a svojmu módnemu vkusu neostala nič dlžná. Outfit jej pripravil jej dvorný stylista Law Roach a na spoluprácu oslovil Johna Galliana, ktorý navrhuje pre módny dom Maison Margiela.

met gala
Zendaya v kreácii Maison Margiela.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Pre Zendayu vytvoril šaty inšpirované modelom z kolekcie Dior z roku 1999. Look zdobili 3D aplikácie v tvare ovocia a kvetov. Na krku sa jej dokonca vynímal kolibrík. Dramatický efekt outfitu dodalo aj výrazné líčenie a fascinátor so závojom.

met gala
Zendaya v kreácii Maison Margiela.  |  FOTO:  Profimedia.sk

A nebola by to Zendaya, keby nešokovala aj druhým outfitom. Ako jediná sa prešla po schodoch múzea hneď dvakrát. Po ukončení priameho prenosu príchodov zapózovala fotografom v opulentnej čiernej róbe Givenchy z jarnej kolekcie z roku 1996, ktorú navrhol taktiež John Galliano.

met gala
Zendaya v archívnej róbe Givenchy z roku 1996.  |  FOTO:  Profimedia.sk

​Kim Kardashian

Je jednou z veteránok Met Gala. Po nespočetných rokoch vyvolávania rozruchu na červenom koberci sa Kim Kardashian tento rok rozhodla pre trochu tlmenejší look a pridala k nemu pomerne netradičný kúsok, ktorý len tak na červenom koberci nevidíme. Lesklé čipkované šaty doplnila kašmírovým kardigánom. Model od Johna Galliana pre Maison Margiela je inšpirovaný dizajnom z couture kolekcie Dior z roku 1997.

met gala
Kim Kardashian v na mieru šitej róbe Maison Margiela Couture.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Okrem toho pútala pozornosť aj korzetom, ktorý jej stiahol pás do takmer neuveriteľných rozmerov. 

met gala
Kim Kardashian predviedla extrémne úzky pás.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Najnovšie videá