• Šoubiz
  • Celebrity reagujú na atentát na Roberta Fica: Toto bola prekročená hranica, nedá sa to vrátiť späť

Celebrity reagujú na atentát na Roberta Fica: Toto bola prekročená hranica, nedá sa to vrátiť späť

Roberta Fica postrelili po rokovaní vlády v Handlovej. Predseda vlády má byť v život ohrozujúcom stave. Informujú TVNOVINY.sk

Hovorca ministerstva vnútra Matej Neumann pre TV Markíza potvrdil, že išlo o atentát. Premiéra previezli vrtuľníkom do nemocnice v Banskej Bystrici.

Na facebookovom profile Roberta Fica sa objavila príspevok s informáciou, že premiér je v „život ohrozujúcom stave“. „Najbližšie hodiny rozhodnú,“ uviedol Ficov profil.

Na atentát na premiéra Roberta Fica reagujú aj známe osobnosti zo sveta šoubiznisu. 

„Toto nie je smiešne ani sranda. Napriek akýmkoľvek názorom na Fica je to človek, preboha, ako sa môžete tešiť? Prajem mu naozaj, aby mu čo najlepšie pomohli skoré zotavenie. Veď toto peklo, čo táto streľba spustí, už koalícia obviňuje novinárov, opozíciu... Toto, čo sa stalo, zmení našu spoločnosť tak, že to nebude smiešne. Začína sa totálne peklo, vážení, toto naša spoločnosť nezvládne. Nikto normálny by si niečo také, čo sa stalo Robertovi Ficovi, neprial. Nikto,“ napísala Kristína Tormová. 

​Toto je však ten moment, od kedy si už dovolia úplne všetko. Budú z mnohých robiť vrahov. Napriek tomu, že bojujeme proti násiliu, prosíme o toleranciu, o to, aby nebola šírená nenávisť. Toto bola prekročená hranica, za ktorú sa už nedá vrátiť. Toto je atentát na všetkých,“ napísala herečka a autorka Kristína Tormová.

„Ak sa z tohto niekto raduje, tak to len dokazuje jeho zhnitosť. Toto nie je karma, alebo to, že sú ľudia nahnevaní. Toto je totálna rozpoltenosť spoločnosti, kde sa riešia životy ľudí. Toto nie je politika, toto nie je ego, toto je ľudský život a my ako spoločnosť sa zahubíme sami, keď to tu normalizujeme. Nech sa jedná o kohokoľvek, toto vám príde normálne?“ zverejnila reakciu influencerka Lula Almksus. Dodala, že ani keby to bol človek, ktorý by jej niečo osobne urobil, nikdy by si pri takejto správe nepovedala, že dobre, že sa mu to stalo. „Ak si to myslí čo i len časť vašej duše, tak niečo nie je v poriadku. Keď sa vytráca z človeka ľudskosť, tak to je to najhoršie, čo sa vám môže stať, lebo sa vám vytráca empatia. Vytráca sa vám všetko, kvôli čomu by sme sa mali zo života tešiť. Som z toho extrémne pohoršená,“ ukončila Lula Almaksus.

„Aj napriek tomu, že dva týždne dozadu hovoril premiér o možnom útoku na člena vluády, tento štát nedokázal ochrániť premiéra pred štyrmi výstrelmi dôchodcu... toto je naozaj na odstúpenie ministra vnútra a policajného prezidenta,“ napísal bývalý SuperStarista Jakub Petraník.

To, že najväčšie vášne tu vyvolával Fico, je jedna vec. Ale ak si niekto myslí, že takýto atentát niečomu pomôže, tak je na omyle. Čaká nás viac chaosu, konfliktu a zloby," napísal stand-up komik Jakub Gulík. 

"Hlboko odsudzujem dnešný útok na Roberta Fica. Násilie je neospravedlniteľné," napísala spisovateľka Tamara Heribanová. 

Dôležité je, či sa teraz spojíme alebo ešte viac rozdelíme

„Nebezpečenstvo takéhoto činu nespočíva iba v samotnom násilnom skutku, ale aj v možnej reakcii naň. Akákoľvek tragédia alebo národná kríza môže byť zneužitá na politické účely. Často s dlhodobými negatívnymi dôsledkami pre demokraciu a stabilitu. Máme o tom príklady z histórie. Strach a neistota, ktoré takéto udalosti vyvolávajú, môžu byť využití k posilneniu autoritárnych tendencií, potlačeniu politických súperov, občianskych slobôd, hľadania obetného baránka či vnútorného nepriateľa. Môže to mať hlboké dôsledky aj pre právny štát a demokraciu. Preto si myslím, že v súčasnej situácii je dôležité dbať na to, ako budeme reagovať na atentát. Ešte väčšie polarizácia a extrémizmus môžu viesť k ďalším násilným a tragickým udalostiam, ktoré budú mať hlboké a trvajúce dôsledky pre našu spoločnosť. Dôležité teraz je, ako a či sa po tejto udalosti ako spoločnosť spojíme, či sa rozhodneme pre cestu uzdravenia a zmierenia, alebo či zostaneme rozdelení ešte viac než doteraz,“ vyjadrila sa známa youtuberka Sandra Sviteková, známa aj pod účtom dejepisinak.

Najnovšie videá