• Šoubiz
  • Nová kniha šokuje: S týmto mužom mala Marilyn sex krátko predtým, ako zaspievala prezidentovi Kennedymu

Nová kniha šokuje: S týmto mužom mala Marilyn sex krátko predtým, ako zaspievala prezidentovi Kennedymu

Nová kniha odhaľuje škandalózne informácie.

Prezident John F. Kennedy a jeho brat Bobby mali románik s herečkou Marilyn Monroe v rovnakom čase. Odhaľuje to nová kniha Ask Not: The Kennedys and the Women They Destroyed od autorky Maureen Callahan, ktorá v nej opisuje ich vzťahy ako „incestnú sexuálnu súťaž“ medzi dvomi mužmi. Píše Daily Mail. 

Marilyn sa prvýkrát stretla s Johnom F. Kennedym, ktorý už bol v tom čase ženatý s Jackie, v roku 1954 na párty v Hollywoode. V nasledujúcich rokoch sa slávna herečka nezamilovala len doňho, ale aj do jeho brata. Ten bol tiež už ženatý.

Herečkin psychiater bol jej aférami veľmi znepokojený a už vtedy povedal: „Snažím sa jej pomôcť, aby nebola taká osamelá a nezaplietla sa s veľmi deštruktívnymi ľuďmi, ktorí s ňou nadviažu nejaký sadomasochistický vzťah.“

Marilyn Monroe v Madison Square Garden
Marilyn Monroe v Madison Square Garden  |  FOTO:  Profimedia.sk

Jednej láske zaspievala, s druhou mala predtým sex

Devätnásteho mája 1962 zaspievala Marilyn prezidentovi Kennedymu legendárne Happy Birthday v Madison Square Garden. Autorka v knihe prezrádza, že polhodinu pred vystúpením mala v šatni sex s prezidentovým bratom Bobbym. Mali spolu stráviť 15 minút osamote.

Práve preto dorazila Marilyn na pódium neskoro. Bola opitá. Jackie Kennedy bola po tomto vystúpení rozzúrená a John F. Kennedy sedel v hľadisku „bezradný“. Jackie mala dať svojmu manželovi ultimátum a povedala mu, že ak sa naďalej bude stretávať s Marilyn, tak sa s ním rozvedie. Vezme mu deti a bude ho to stáť druhé funkčné obdobie. Kennedy súhlasil a s Marilyn už nikdy nespal.

Marilyn Monroe v zákulisí s prezidentom Johnom F. Kennedym
Marilyn Monroe v zákulisí s prezidentom Johnom F. Kennedym  |  FOTO:  Profimedia.sk

​Herečkin pomer s jeho bratom Bobbym však pokračoval. Bobby ju dokonca navštívil v tú noc (4. augusta 1962), keď zomrela vo svojom dome v Los Angeles. Ako Bobby a Jack zistili, FBI a CIA odpočúvali herečkin dom bez jej vedomia. Bobby sa chcel dostať k zariadeniu a na nahrávke je ho počuť, ako sa s nadávkami pýta, kde to je. Marilyn nemala ani potuchy, o čom hovorí.

Prezidentov brat odišiel z herečkinho domu s prázdnymi rukami. O pár hodín neskôr našla Marilynino bezvládne telo jej domáca. „Ležala na posteli s tvárou nadol, nahá, s telefónom stále v ruke,“ píše autorka v knihe.

Odstraňovanie nahrávok z herečkinho domu

Bývalý vysokopostavený agent FBI James Doyle neskôr priznal, že úrad dostal príkaz odstrániť niektoré telefónne záznamy pochádzajúce z Marilyninho domu po jej smrti.

Záznamy, ktoré sa našli v osemdesiatych rokoch, ukázali, že Marilyn v období od 25. do 30. júna osemkrát volala na Bobbyho pracovisko. Správy naznačujú, že 20. júla podstúpila potrat a že dieťa mohlo byť Bobbyho.

Herečkin druhý manžel Joe DiMaggio zakázal obom bratom Kennedyovcom účasť na jej pohrebe. „Vždy som vedel, kto ju zabil, ale nechcel som v tejto krajine vyvolať revolúciu. Povedala mi, že ju niekto zabije, ale ja som mlčal,“ povedal údajne DiMaggio po rokoch.

Bobby a John F. Kennedyovci
Zľava  |  FOTO:  Profimedia.sk

​Autorka knihy tvrdí, že celá skupina Kennedyovcov boli vrahovia žien a vždy im to prešlo a podľa nej im to bude prechádzať aj o sto rokov. Callahan tiež prezradila, že v roku 1985 plánovala televízia ABC News odvysielať špeciálny dokumentárny film o Johnovi a Bobbym Kennedyovcoch a ich možnom zapojení do smrti Marilyn Monroe, ale niekoľko hodín pred odvysielaním ho zrušili.

Vtedajší riaditeľ televízie Roone Arledge, ktorý bol dlhoročným priateľom Bobbyho manželky Ethely Kennedyovej, obhajoval svoje rozhodnutie slovami, že špeciálny dokument bol materiálom pre bulvárny stĺpček a nezodpovedal svojmu účelu.  

Najnovšie videá