• Šoubiz
  • Hit Adama Ďuricu Neľutujem má 10 rokov! Spevák predstavil novinku

Hit Adama Ďuricu Neľutujem má 10 rokov! Spevák predstavil novinku

Zároveň ohlásil dva koncerty - v Bratislave a Košiciach.

Adam Ďurica vydal novinku s názvom Drobnosti. Tá je nielen predzvesťou pripravovaného nového albumu, ale aj vyhlásením výnimočných koncertov mapujúcich jeho úspešnú kariéru, ktoré budú oslavou 10 rokov od hitu Neľutujem a 20 rokov Adama Ďuricu na hudobnej scéne.

„Drobnosti sú úplne nové a nové úplne od počiatku. Chcel som vyskúšať pri tvorbe iné veci a postupy, ktoré som dovtedy neskúšal. Pieseň vznikla pri songwriter session, kde sme sa zišli štyria ľudia, ktorí nikdy spolu predtým nepísali pieseň od A po Z. Martin Ledvina, Tereza Balonová, Jan Vávra a ja. Vybrali sme si tému vzťah. V ňom sú veci, ktoré sa vám páčia, ale aj také, ktoré vás občas škrú. Ale sú to skôr drobnosti, toho bežného života medzi mužom a ženou, ktoré ich nakoniec spájajú. A aj to sú dôvody, pre ktoré sa ľudia majú radi,“ hovorí Adam Ďurica o novej skladbe Drobnosti.

Novinka Drobnosti je pokračovaním spolupráce s českým producentom Martinom Ledvinom.

„Spoluprácu s Adamom na novej piesni Drobnosti som si neuveriteľne užil. Adam je veľmi inšpiratívny hudobník a celkovo, po osobnostnej stránke. Pri spoločnej tvorbe sa nedá ubrániť dojmu, že máte tú česť s umelcom európskeho formátu, ktorý tvorí zo srdca, ľahko a elegantne,“ hovorí na margo spolupráce, spoluautor a producent skladby Martin Ledvina.

„S Martinom sme nahrávali v Prahe a od začiatku sme pracovali na tom, aby sme dostali do skladby niečo, čo je pre mňa celkom nová poloha. Výsledkom toho je pohodička, odľahčenosť, hraničiaca s humorom. Použili sme pre mňa netypické postupy. Dali sme dôraz na vokály a dychy a myslím, že sme našli farbu, ktorá tu aktuálne na celej scéne chýba. Drobnosti sú pre mňa impulzy, aby sme my, umelci, mali stále tú správnu chuť a iskru pri práci na nových skladbách,“ dodáva Adam s úsmevom.

Ku skladbe vznikol aj videoklip, ktorý sa natáčal pre zmenu na východe Slovenska v Prešove. Režisérom videoklipu je Peter Rončík a do hlavnej úlohy k Adamovi obsadil herečku Luciu Hraškovú.

Vydanie novej piesne je tiež spojené s dátumom, kedy sa začína predaj vstupeniek na koncerty, ktoré budú veľkolepou oslavou 20-ročného pôsobenia Adama na hudobnej scéne a tiež 10 rokov od prelomového hitu Neľutujem, ktorého odkaz je stále silný. Koncerty - v Bratislave a Košiciach - sa uskutočnia v januári roku 2025.

„Človek sa nenazdá už môže bilancovať a ubehlo to naozaj veľmi rýchlo. Ale hlavne sa to deje vtedy, keď robíš niečo, čo ťa baví, tak ten čas ako keby ubiehal rýchlejšie než pri veciach, ktoré musíš. A toto som nemusel, toto som vždy chcel. Začal som to už pred 20 rokmi prvýkrát, keď som sa širokej verejnosti predstavil ako sólo spevák. Bolo to v slovenskej SuperStar a odvtedy je to už naozaj 20 rokov a tiež aj 10 rokov od skladby Neľutujem a od albumu Mandolína, ktorý bol pre mňa určite prelomový. Vtedy sa niečo stalo, niečo sa zlomilo a veci začali fungovať. Všetko to, o čom som sníval, všetko to, čo som si predstavoval, že to tak môže byť, sa zrazu stalo skutočnosťou. A to si určite zaslúži oslavu. Oslavu hudby, prostredníctvom krásnych a silných skladieb. A budem veľmi rád, keď to zažijeme spolu a urobíme si ohromnú, veselú, farebnú párty. Plnú skvelej hudby, fantastických muzikantov, dobrej nálady a radosti zo života. Už teraz sa na to teším!“ povedal Adam.

Najnovšie videá