Spoznávate ho? Herec z Harryho Pottera navštívil Bratislavu

30. 04 2019 18:55 | dg
Stanislav Ianevski alias Viktor Krum bol v Bratislave
Stanislav Ianevski alias Viktor Krum bol v Bratislave Foto: TV Markíza
Záber z filmu Harry Potter a Ohnivá čaša
Plagát k filmu Harry Potter a Ohnivá čaša
Stanislav Ianevski ako Viktor Krum vo filme Harry Potter a Ohnivá čaša

Herecká hviezda bola pred pár dňami na Slovensku.

Jeho sláva narástla po tom, čo vo filme Harry Potter a Ohnivá čaša stvárnil metlobalového hráča a účastníka Trojčarodejníckeho turnaja Viktora Kruma.

Bulharský herec Stanislav Ianevski navštívil pred pár dňami Bratislavu a nám sa s ním podarilo urobiť rozhovor.

„Do Slovenska som sa zamiloval, všetci, ktorých som stretol, boli veľmi pozitívni,“ povedal a priznal, že jeho prvý večer v hlavnom meste Slovenska sa nezaobišiel bez ochutnávky borovičky a slivovice.

Hviezda Harryho Pottera nám porozprávala celý príbeh, ako sa dostala k samotnému nakrúcaniu. „Je to neobyčajný príbeh. Bol som v škole, mal som skúšky. Meškali sme na popoludňajší zápis, boli sme skupina kamarátov, deciek a museli sme zosnovať plán ako neostať po škole. Keď sme sa rútili cez hlavnú sieň, tak som narazil do kastingovej agentky, a tak si ma všimla. Poprosila ma, aby som šiel ešte v ten deň na stretnutie do divadla, odfotili ma, vysvetlila mi, že ide o film Harryho Pottera, rozprávali sme sa všeobecne o Bulharsku, horách, o škole, normálne sme sa bavili. Následne ma pozvali na tri rozdielne kastingy, nemohol som sa zúčastniť ani na jednom z nich, nepustili ma zo školy, mal som skrátka na to svoje dôvody. Podľa všetkého ma chcel Mike vidieť naživo, poslali po mňa auto, vyzdvihli ma a odviezli rovno do štúdií, kde som sa stretol s Mikom a o týždeň neskôr mi zavolali,“ povedal Stan.

Pozrite si exkluzívny rozhovor, v ktorom sa dozviete, aká bola jeho reakcia, keď mu zavolali, že ho obsadili do postavy Viktora Kruma, či prečítal všetky knihy o čarodejníkovi, ako si spomína na nakrúcanie a čo prezradil na Emmu Watson (Hermiona Grangerová).

 

O dva týždne vychádza Stanislavovi nový film. Pätnásteho mája pritom oslávi 34. narodeniny. Herec je momentálne single. Slovensko navštívil pri príležitosti 13. ročníka medzinárodného festivalu fantasy, sci-fi, histórie, mytológie a popkultúry SlavCon 2019.

Komentáre ( 0)