Princa Charlesa testovali na nový koronavírus. Výsledok je pozitívny!

25. 03 2020 11:44 | zv
Princ Charles
Princ Charles Foto: TASR

COVID - 19 tak potvrdili už aj v kráľovskej rodine

Princa Charlesa (71), najstaršieho syna kráľovnej Alžbety II., testovali na nový koronavírus a výsledok je pozitívny. Podľa informácií CNN je prvý následník na britský trón izolovaný na kráľovskom panstve Balmoral v Škótsku.

Správu potvrdil aj Clarence House. Podľa oficiálneho zdroja manželka princa Charlesa, vojvodkyňa Camilla, COVID - 19 podľa testov nemá a princovi je relatívne dobre. Viaceré médiá uvádzajú, že nemusí iba ležať na lôžku a komunikoval aj so synmi, aj s matkou.

„Princ z Walesu bol pozitívne testovaný na nový koronavírus. Vykazoval mierne príznaky tohto ochorenia, ale inak je jeho zdravotný stav dobrý a počas posledných dní pracoval ako zvyčajne z domu. Vojvodkyňa z Cornwallu bola taktiež testovaná, ale vírus sa u nej nepotvrdil. Nie je možné zistiť, od koho princ vírus dostal pre vysoký počet nakazených," uviedol Clarence House.

Denník DailyMail píše, že princ Charles sa pred dvoma týždňami stretol s monackým kniežaťom Albertom II., ktorý bol nedávno taktiež pozitívne testovaný na nový koronavírus. Princovia sedeli oproti sebe na charitatívnom evente v Londýne 10. marca, 24 hodín po tom, čo Charlesa naposledy videli s kráľovnou Alžbetou II. na verejnosti.

Podľa britského denníka bol však princ z Walesu naposledy v Buckinghamskom paláci 12. marca, a preto sa mnohí obávajú o zdravotný stav jeho otca, 98-ročného princa Philipa, ktorý je momentálne s manželkou na zámku Windsor. Tieto obavy však nie sú nijako podložené, keďže zdroje denníka nevedia, či sa spolu stretli a hlavne, či už bol Charles v tom čase nakazený.

Zdá sa však, že kráľovská rodina sa vopred pripravila na možnosť, že by sa niekto z nich nakazil. Postupom času sa totiž od seba navzájom izolovali a nikto z nich nezostal priamo v Londýne. Kým kráľovná Alžbeta II. je s princom Philipom na zámku Windsor, princ Charles a vojvodkyňa Camilla sú na škótskom panstve Balmoral a princ William s vojvodkyňou Kate sa nachádzajú v Amner Hall v Norfolku.

Počet obetí koronavírusu v Spojenom kráľovstve sa v utorok zvýšil o 87 na celkovo 422 - išlo o najväčší denný nárast od začiatku krízy. Nakazených bolo v krajine doposiaľ oficiálne viac ako 8000 ľudí.

Komentáre ( 0)