Princovia William a Harry sa definitívne zbavili Dianinho majetku

07. 07 2020 10:45 | nb
Princovia William a Harry
Princovia William a Harry Foto: Profimedia.sk
Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge s deťmi.
Meghan Markle a princ Harry
Princezná Diana a princovia Harry a William, rok 1995

Aj toto je jeden z následkov odlúčenia princa Harryho z kráľovskej rodiny.

Princovia Harry a William sa rozhodli pre nečakaný krok, ktorý prekvapí mnohých priaznivcov britskej kráľovskej rodiny. Rozhodli sa, že akékoľvek finančné prostriedky z fondu na pamiatku princeznej Diany venujú v prospech charity. Rozhodnutie padlo po tom, čo si bratia ujasnili detaily o svojom ďalšom prepojení v budúcnosti.

Dohodu medzi Kráľovskou nadáciou a vojvodami z Cambridge a zo Sussexu podpísali ešte v decembri minulého roka - mesiac predtým, ako vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu, teda Meghan a Harry, oznámili, že sa chcú stať nezávislými od kráľovskej rodiny, a to aj finančne.

Fond princeznej Diany už nezbiera peniaze na charitatívne účely aktívne, no príležitostne naň prichádzajú príspevky. Fiančné prostriedky sú následne rozdeľované na charity podľa voľby princov. Tí sa však už v minulom roku rozhodli, že budú v rámci organizácie každý sám za seba.

V rámci tohto rozdelenia následne vznikli dve organizácie - Kráľovská nadácia vojvodu a vojvodkyne z Cambridge a Nadácia Sussex Royal.

TIP NA ČLÁNOK: Cibulkovej za netypické tehotenské fotky naložili. Čo by poveali na toto?

Komentáre (0)