Meghan Markle je dvojnásobná mama! Dievčatko je na svete

06. 06 2021 18:15 | markiza.sk
Princ Harry a Meghan Markle
Princ Harry a Meghan Markle Foto: profimedia.sk/CBS

Princ Harry a jeho manželka Meghan sa tešia z dcérky.

V polovici februára Meghan Markle a princ Harry potvrdili, že sa stanú dvojnásobnými rodičmi a moment, na ktorý ako rodina čakali, je už tu.

Bývalá herečka pred 40. narodeninami, ktoré oslávi 4. augusta, priviedla na svet dcéru v piatok (4. júna). Dievčatko dostalo meno Lilibet „Lili“ Diana Mountabtten-Windsor, informuje magazín PEOPLE odvolávajúc sa na oficiálne stanovisko uvedené na ich stránke Archewell.

Dcérka princa Harryho a Meghan Markle sa narodila o 11.40 h miestneho času v nemocnici Santa Barbara Cottage Hospital v Santa Barbare v Kalifornii. Po narodení vážila približne 3,5 kilogramu. Ako sa ďalej píše v stanovisku, aj Meghan, aj jej dcérka sú v poriadku a zdravé.

Meno Lili má po svojej prastarej mame, kráľovnej Alžbete II., ktorú rodinní príslušníci prezývajú Lilibet. Jej stredným menom Diana si uctili zosnulú princeznú Dianu, matku princa Harryho.

Pohlavie dieťaťa prezradili v dvojhodinovom interview s Oprah Winfrey pre stanicu CBS, ktorý mal premiéru 7. marca. „Mať chlapca a potom dievča, čo si môžete viac želať?“ povedal vtedy Harry.

Princ Harry a Meghan Markle počas rozhovoru s Oprah Winfrey
Foto: profimedia.sk/CBS
 

Prvorodený syn Meghan Markle a princa Harryho Archie sa narodil 6. mája 2019. V júli 2020 bývalá herečka prišla o bábätko.

Kráľovná vyjadrila potešenie nad narodením dcéry Harryho a Meghan

Britská kráľovná Alžbeta II. a jej rodina „majú veľkú radosť“ z narodenia dcéry princa Harryho a jeho americkej manželky Meghan Markleovej. Oznámil to v nedeľu Buckinghamský palác.

„Kráľovná, princ z Walesu (Charles) a vojvodkyňa z Cornwallu (Camilla), ako aj vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge (William a Catherine) boli informovaní a majú veľkú radosť zo správy o narodení dcéry vojvodu a vojvodkyne zo Sussexu,“ uviedla hovorkyňa paláca, ktorú citovala tlačová agentúra AFP.

Krátko po oznámení radostnej noviny začali prichádzať blahoželania z celého sveta vrátane britského premiéra Borisa Johnsona.