FOTOGALÉRIA života Lady Di: Nešťastná manželka, úžasná matka a skutočná celebrita!

01. 07 2021 09:00 | zv, tasr
Arcívne zábery
Arcívne zábery Foto: Profimedia.sk
Princezná Diana
Princezná Diana
Princezná Diana

Na tieto momenty z jej života nikdy nezabudneme.

Už v detstve bola britskou Lady, počas života sa stala princeznou z Walesu a zomrela ako "kráľovná ľudských sŕdc". Od narodenia princeznej Diany, jednej z najznámejších celebrít 20. storočia, dnes, 1. júla, uplynulo 60. rokov.

Prečo na ňu, aj po takmer 24 rokoch od jej smrti ľudia dodnes spomínajú s takou láskou? Pozrite si nezabudnuteľné momenty jej života v galérii.

Rozprávka z knižky sa nekonala

profimedia-0468040015.jpg
 

Príchodom princeznej Diany do kráľovskej rodiny sa toho veľa zmenilo. Do zaškatuľkovaného života priniesla nový vietor, sem tam to vyzeralo aj na hotovú smršť. Učiteľka v škôlke z podnájmu s urodzeným pôvodom bola na pohľad nesmelá, no vedela, ako flirtovať s kamerou.

Bola krásna, no v očiach mala smútok. Aj samotný ľud rýchlo prišiel na to, že nežije rozprávku princeznej, o akej snívajú malé dievčatká. Po boku svojho princa totiž nenašla to, čo sa píše v knižkách pre deti.

Pravú lásku získala po narodení jej detí, milovaných synov - princov Wiliama a Harryho. Bratia sa pri smutnom 20. výročí jej smrti v špeciálnom dokumente vyjadrili, že im chcela ukázať, aký je skutočný život za múrmi paláca. Aj preto sa s ňou stotožnili matky, ktoré rozhodne nemajú k dispozícií všetok „servis“ sveta.

Nekonečná láska k synom

profimedia-0021640442.jpg
Foto: Profimedia.sk
 

Diana oboch synov dojčila a vedela, že potrebujú najmä svoju mamu a nie skúsenú opatrovateľku, preto ich brávala aj na oficiálne stretnutia v rámci plnenia kráľovských povinností. Synom sa snažila nestavať vzdušné zámky a ukazovala im drsnú realitu, čím v nich od mala budovala chuť pomáhať slabším. Williama bez problémov zobrala na miesto, kde našli ľudia bez domova na chvíľu strechu nad hlavou či do nemocnice, kde videl skutočné ľudské trápenie.

TIP: Pozrite si hraný film o Diane v hlavnej úlohe s Naomi Watts na VOYO.

Okrem snahy vychovať z nich dobrých ľudí, im však dopriala aj šibalstvá a obyčajné detstvo. Tak napríklad ich zobrala do známeho fast foodu či zábavného parku a nenechala si ujsť ich futbalové zápasy. Princ Harry sa v spomínanom dokumente vyjadril, že ho podporovala v nezbedníctve, no podľa jej slov ho nikdy nemohli pri tom prichytiť.

O čom sa mu hovorilo ťažšie, bolo, že sa nikdy nezmieri s tým, že spolu s bratom s mamou telefonovali len pár hodín pred jej smrťou, no keďže sa hrali so sesternicou, nemali na hovor toľko času...

Kráľovná ľudských sŕdc

profimedia-0468038244.jpg
 

Princezná Diana nevenovala svoje srdce len deťom, ale aj ľudu. Zomrela ako kráľovná ľudských sŕdc, pretože počas jej života stihla poukázať na skutočné problémy tohto sveta a bola vtedy jedna z mála, ktorá sa skutočne venovala charite.

Na druhej strane si v skratke prečítate, aký bol jej život s nešťastným koncom.