Diana a všetci jej milenci. Rozprávkového konca s milovaným sa nedožila

01. 07 2021 12:00 | nt
Diana a všetci muži jej života. Rozprávkového konca s milovaným sa nedožila
Diana a všetci muži jej života. Rozprávkového konca s milovaným sa nedožila Foto: Profimedia.sk
Princezná Diana s princom Charlesom
Princezná Diana s princom Charlesom
Princezná Diana s princom Charlesom

To, čo nenašla u princa Charlesa, hľadala v iných mužoch.

Bola vydatá len raz, ale počas jej života sa šepkalo o viacerých vzťahoch či letmých flirtoch. Koľko z nich bolo reálnych a koľké si vymyslel britský bulvár, to vedela len princezná Diana. Žiaľ, princezná, ktorú miloval celý svet, sa svojho šťastného romantického konca nedožila. Osudnou sa jej stala dopravná nehoda v Paríži 31. augusta 1997. Diana mala len 36 rokov. Dnes by oslávila 60. narodeniny.

Princ Charles

Dianinou prvou osudovou láskou bol muž, ktorý bol pre mnohé dievčatá a ženy nedosiahnuteľnou métou. Počas nevydareného randenia s jej staršou sestrou Sarah, si vtedy 29-ročný princ Charles nemohol nevšimnúť mladučkú Dianu s prenikavými modrými očami, ktoré na ňom išla nechať. Vtedy mala 16 rokov. O dva roky neskôr Diana netajila svoj obdiv a po niekoľkých stretnutiach aj s kráľovskou rodinou bolo jasné, že je ideálnou kandidátkou na post manželky budúceho kráľa Spojeného kráľovstva.

Dvojica sa zasnúbila 6. februára 1981 na hrade Windsor, verejnosť sa o tejto veľkolepej udalosti dozvedela 24. februára. Hneď potom sa Diana vzdala práce asistentky učiteľky v materskej škole a istý čas žila v Clarence House, ktorý bol aj domovom kráľovnej Alžbety II. Neskôr až do svadby žila v Buckinghamskom paláci. Už v tom čase na ňu bulvárni novinári a fotografi doslova poľovali. Dianu tak v podstate skrývali pred verejnosťou a v paláci viedla veľmi osamelý život.

Princezná Diana s princom Charlesom
Foto: Profimedia.sk
 

Kráľovská svadba, ktorú sledovalo v televízii 750 miliónov divákov po celom svete a 600-tisíc fanúšikov priamo na mieste v uliciach Londýna, sa uskutočnila 29. júla 1981. Vydajom za následníka trónu sa z Diany stala princezná z Walesu. Automaticky tak získala pozíciu tretej najvyššie postavenej ženy po kráľovnej a kráľovnej matke.

Manželstvo ostro sledovanej dvojice bolo krehké od samotného začiatku. Diana sa cítila v ich novom domove Kensingtonskom paláci veľmi osamelá a chýbala jej manželova pozornosť. V januári 1992 sa do paláca ponáhľal kráľovský gynekológ Sir George Pinker. Privolali ho potom, ako tehotná Diana spadla zo schodov a mala modriny. Dieťatko bolo našťastie v poriadku. Na duši zranená princezná neskôr priznala, že zo schodov spadla úmyselne.

TIP: Pozrite si hraný film o Diane v hlavnej úlohe s Naomi Watts na VOYO.

Po rokoch z tajných rozhovorov Jamesa Colthursta s Dianou vyplynulo, ako veľmi nešťastná bola princezná v manželstve. Nedostatok lásky a porozumenia od manžela, či odsudzovanie rodinou a verejnosťou za jej konanie porušujúce kráľovské tradície, spôsobili, že sa u nej rozvinula bulímia a samovražedné sklony. Nehovoriac o Charlesovej afére s Camillou Bowles. Diana raz svojmu komorníkovi napísala, že jej manžel mal vzťahy aj s inými ženami. Po mnohých vyjednávaniach a rozhovoroch v rodine sa dvojica dohodla na rozvode. Oficiálne slobodnými sa stali 28. augusta 1996.

Ničená nešťastnou láskou mala aj princezná hľadať útechu v náručí iných mužov. Na ďalšej strane nájdete ich fotografie.