Česká topmodelka (56) starne s gráciou. Nahé fotky ako dôkaz

30. 07 2021 13:00 | markiza.sk
Česká topmodelka (56) starne s gráciou. Nahé fotky ako dôkaz
Česká topmodelka (56) starne s gráciou. Nahé fotky ako dôkaz Foto: Instagram/ pavlinaporizkov

Je jednou z mála, ktoré robia starnutie krásnym.

Pavlína Pořízková je jednou z najúspešnejších českých modeliek, ktorá sa uchytila aj vo svete. Vzácny je nielen jej úspech, ale aj prístup k životu. Hoci sa pohybuje v branži, kde prevláda túžba po dokonalosti, nech už k nej vedie akákoľvek cesta, ona tomuto trendu a tlaku spoločnosti nepodľahla.

Zdroj: Instagram/pavlinaporizkov

Pavlína starne s gráciou. O svoje telo sa stará, ale rozhodne si nepomáha plastickými zákrokmi a inými kozmetickými vychytávkami. Svedčia o tom aj jej prešedivené vlasy a vrásky na tvári. Nie sú to však žiadne chybičky krásy. Modelka je nádherná taká, aká je a hrdo sa tak aj prezentuje.

V najnovšom príspevku trefne napísala: „Boj s vekom. Odvrátenie starnutia. Omladzovanie. Nič z toho nie je možné. Ak zadáte na internete do vyhľadávania slovo starnutie, vyskočia na vás pilulky, elixíry a metódy cvičenia, ktoré bojujú so starnutím. Ale viete, akým jediným spôsobom ho zastavíte? Smrťou.“

Zdroj: Instagram/pavlinaporizkov

„Nechcem so sebou bojovať každý deň po zvyšok života. Chcem najlepšie využiť to, čo som dostala. A chcem posvietiť jasným svetlom do tmavých zákutí hanby hromadiacej sa na ženách, ktoré sa odvážili starnúť. Sama zmeniť svet nemôžem, ale ak sa cítite tak ako ja, tak na Instagrame je mnoho úžasných žien, ktorými sa každý deň inšpirujem. Existuje mnoho ďalších, ktoré inšpirujú všetkým možným, ale zatiaľ vyberám tie, ktoré akceptujú svoje starnutie a robia ho krásnym,“ napísala Pavlína.

Toto sú ženy, ktoré sa neboja starnutia:

Zdroj: Instagram/hildejanse

Zdroj: Instagram/whitehairwisdom

Zdroj: Instagram/yazemeenah

Zdroj: Instagram/annikavonholdt

Zdroj: Instagram/mariashriver

Zdroj: Instagram/fiftyyearsofawoman

Zdroj: Instagram/rachelperu1

Zdroj: Instagram/patidubroff

Zdroj: Instagram/silverdisobedience