Vyšetrovanie smrteľnej nehody speváka z Luneticu: Zásadná správa!

27. 05 2022 10:30 | markiza.sk
Vyšetrovania smrteľnej nehody speváka z Luneticu: Zásadná správa!
Vyšetrovania smrteľnej nehody speváka z Luneticu: Zásadná správa! Foto: Profimedia.sk

Spevák si môže vydýchnuť.

Pred necelými dvomi týždňami sa spevákovi Vaškovi Jelínkovi z Luneticu stala nehoda s tragickým koncom. Ked sa po diaľnici vracal z koncertu Leoša Mareša, pod auto mu vbehol chodec, ktorého náraz vymrštil pod auto vo vedľajšom pruhu. Hoci mu spevák okamžite poskytol pomoc, snaha o oživenie bola márna. Muž bol na mieste mŕtvy.

Spevák pri orientačnej dychovej skúške nadýchal opakovane do 0,4 promile, a tak sa čakalo na výsledky rozboru krvi. Tie už Vašek obdržal. Pre portál extra.cz to potvrdil manažér Zdeňek Obhlídal. "Výsledky krvi sú negatívne,” potvrdil.

Podľa jeho slov si Vašek túto tragédiu ponesie do konca života, ale aspoň je očistený a bude môcť slobodnejšie dýchať. Skupina stále vystupuje a aj minulý týždeň mali koncert, na ktorom sa zúčastnil aj Vašek, hoci mu nie je ľahko na duši. Manažér tiež dodal, že by niektorí ľudia mohli pouvažovať o ospravedlnení, keď zo speváka urobili nezodpovedného grázla.

Svojho manžela sa zastala aj Marcela Jelínková. „Nedalo sa tomu zabrániť. Bol to muž oblečený v čiernom, ktorý skončil Vaškovi rovno pod kolesá. Vôbec ho nebolo vidieť. Bol to okamih a Vašek duchaprítomne strhol volant, inak by sme ho nabrali priamo a vletel by rovno do auta, čo by mohol byť aj náš koniec,” cituje Marcelu facebooková stránka Luneticu.

Podľa stredočeskej policajnej hovorkyne vydá polícia komplexnú správu z vyšetrovania budúci týždeň.