Stretli sme sa s Martinom Goreom z Depeche Mode: Skupina mohla zaniknúť

05. 10 2022 16:55 | markiza.sk, tasr
Jakub Landl s Martinom Lee Goreom z Depeche Mode v Berlíne
Jakub Landl s Martinom Lee Goreom z Depeche Mode v Berlíne Foto: Markíza

Mali dve možnosti - rozpustiť skupinu alebo pokračovať. Sledujte exkluzívny rozhovor.

Redaktor Jakub Landl odletel v utorok (4. októbra) do Berlína, kde sa stretol s jedným zo zakladajúcich členov skupiny Depeche Mode, skladateľom Martinom Lee Goreom, a urobil s ním exkluzívny rozhovor, a to ešte pred ich koncertom.

Len pred pár mesiacmi dostali britskí priekopníci elektronickej hudby obrovskú ranu, keď ich navždy opustil zakladajúci člen Andy Fletcher. Reč prišla pochopiteľne aj naňho.

Sledujte rozhovor s Martinom Lee Goreom z Berlína:

 

Anglická skupina, ktorá vznikla v roku 1980, ohlásila na rok 2023 nový album Memento Mori a tiež turné s rovnakým názvom. Skupina je po dlhšej odmlke pripravená opäť potešiť svojich priaznivcov sériou 42 koncertov na štadiónoch v Severnej Amerike a Európe.

„Dúfame, že vám svojou hudbou aspoň trocha prinesieme pocit radosti a spolupatričnosti vo svete, ktorý je neustále v chaose,“ vyhlásil 60-ročný Dave Gahan o 19. turné skupiny.

Depeche Mode je jednou z najúspešnejších a najdlhšie pôsobiacich britských kapiel; na hudobnej scéne je od roku 1980. Memento Mori bude jej 15. štúdiovým albumom. Nateraz posledný, Spirit, vyšiel v roku 2017.

Avizované turné sa začne 23. marca v kalifornskom Sacramente, vyvrcholí 11. augusta v nórskom Osle. Skupina v rámci neho vystúpi 28. mája aj na Národnom futbalovom štadióne v Bratislave. Vstupenky budú dostupné od 7. októbra.

Členovia britskej kapely Depeche Mode Martin Gore (vľavo) a Dave Gahan pózujú počas fototermínu v Berlíne 4. októbra 2022.
Foto: Britta Pedersen/dpa via AP