Chcete si viac veriť a cítiť sa sebaisto? Takto sa vám to zaručene podarí!

24. 05 2021 10:00 | PR článok
Chcete si viac veriť a cítiť sa sebaisto? Takto sa vám to zaručene podarí!
Chcete si viac veriť a cítiť sa sebaisto? Takto sa vám to zaručene podarí! Foto: shutterstock

Odhodlať sa k zmene býva väčšinou náročné. Za tým, že si netrúfneme niečo urobiť, stojí totiž strach. A za strachom je podľa odborníkov nedôvera v seba alebo iných ľudí.

Na odhodlanie konať pomáha mať jasno vo svojich hodnotách. Podľa hodnôt, ktoré preferujeme, si totiž vytvárame aj svoje „pravidlá nasadenia“, ktoré ovplyvňujú naše konanie. Keď konáte podľa svojich hodnôt, tak:

● toho dokončíte oveľa viac, pretože robíte veci, ktoré chcete robiť,

● cítite sa lepšie, lebo život vám príde zmysluplnejší,

● ciele húževnato napĺňate, lebo rezonujú s vašim presvedčením.

Základom sú nohy na zemi a reálne očakávania

To, či sa dopracujeme k svojim očakávaniam a cieľom závisí podľa odborníkov od troch základných princípov:

● musíme konať cieľavedomo,

● myslenie zamerať na to, ako sa dopracujeme k zvolenému cieľu,

● celé snaženie nám dáva zmysel.

“V praxi by sme sa mali zamerať na situáciu, v ktorej sa nachádzame a vylúčiť to, na čo nemáme dosah. Energiu treba vložiť tam, kde môžeme mať kontrolu nad vecami. Je zbytočné horekovať nad tým, že nám niečo chýba. Je to vec nášho postoja – hľadajme možnosti, ako sa vieme k svojmu cieľu dopracovať, a nie dôvody, prečo sa niečo nedá,” hovorí koučka Janette Šimková.

Naučíme vás ušetriť aj z mála

Z každej strany počúvame, že mať peniaze na bežnom alebo termínovanom účte znamená, že prakticky nezarábajú. Úrokové sadzby sa naozaj blížia k nule. Dnes dokonca platí, že na účte môžete mať rovnakú sumu, no pre infláciu si za ňu reálne kúpite menej.

Ak hľadáte moderný spôsob ako zhodnotiť úspory, je čas porozmýšľať nad pravidelným investičným sporením. Možno aj vy patríte k tým, ktorým sa investovanie spája s vysokými sumami, dnes to naozaj neplatí! Investovať môže naozaj každý, pretože vám stačí len 20 eur mesačne. “Výhodou investičného sporenia oproti jednorázovej investícii je, že neúčtujeme vstupné poplatky. Navyše každý mesiac je možné urobiť mimoriadny vklad, do 5 000 eur ho budete mať bez poplatku. Napríklad ak nečakane dostanete odmeny v práci hoci len pár sto eur, môžete ich použiť práve ako mimoriadny vklad na svoje investičné sporenie,” hovorí Barbora Štubňová vedúca Oddelenia depozít a investícií VÚB banky.

Prekonať vaše možné obavy z investovania vám zadarmo pomôžu špecialisti z VÚB banky. Bankoví poradcovia, ktorí ponúkajú podielové fondy , sú totiž odborne školení. Navyše, kto vám vie vysvetliť výhody pravidelného investovania lepšie ako silná a skúsená banka?

Investičné sporenie vo VÚB

● Žiadne vstupné a výstupné poplatky pri pravidelnom sporení od 20 eur mesačne pri dodržaní minimálnej doby sporenia 5 rokov

● Rýchla dostupnosť vložených peňazí v prípade, že ich potrebujete. Na osobnom účte ich môžete mať o niekoľko pracovných dní.

● Počas dočasného poklesu, ktorému sa nevyhne žiadna dlhodobá investícia, kupujete lacnejšie. Je to príležitosť na väčšiu jednorazovú investíciu, ktorá môže byť až do výšky 5 000 eur mesačne bez vstupných poplatkov.

● VÚB banka má rôznorodú ponuku ESG „zelených a zodpovedných“ fondov, čo znamená, že ide o spoločnosti, ktoré garantujú zodpovedný prístup k podnikaniu.

02_do_tela_textu.jpg
Foto: shutterstock
 

Aj vy máte na dosah 300 eur!

Stačí len ak si v termíne do 30.6. 2021:

● zriadite investičné sporenie s vkladom minimálne 25 eur

● zároveň si zriadite trvalý príkaz na túto sumu

● viac o súťaži zistíte na www.vub.sk/investovanie/