• TV Markíza
  • Čo robiť, ak potrebujete peniaze ihneď na účet?

Čo robiť, ak potrebujete peniaze ihneď na účet?

Čo robiť, ak potrebujete peniaze ihneď na účet?

Môžete zvážiť aj rýchle pôžičky.

Ak sa potrebujete dostať rýchlo k peniazom, môžete v prípade núdze zvážiť aj rýchle pôžičky. Tie sú dnes na trhu dostupné z viacerých zdrojov. Ale zatiaľ čo niektorí poskytovatelia môžu byť seriózni, stále natrafíte aj na podvodníkov. Preto je dôležité si pred samotnou žiadosťou urobiť dostatočný prieskum trhu.

Obozretnosť je pri rýchlych pôžičkách na prvom mieste

Predstavte si to. Rýchla pôžička online je tu najmä pre prípad, že potrebujete preklenúť krátkodobé finančné problémy, vyriešiť problém s nájomným alebo vyplatiť účty.

Vedia to aj podvodníci poskytujúci rýchle pôžičky. Preto ak si nedáte dostatočný pozor pri jej výbere, ľahko sa stanete ich obeťou a z vysokej úrokovej sadzby vám príde zle.

Stále platí, že tieto formy riešnia krátkodobých finančných problémov vedia byť aj dobrým sluhom. To predovšetkým v prípade, že ako klient máte dobrú bonitu a poskytovatelia vám tak vedia poskynúť nižšie úrokové sadzby.

Najjednoduchšou cestou je porovnanie rýchlych pôžičiek. Keď porovnávame ceny pri bežných nákupoch, prečo by sme nemohli porovnávať aj úrokové sadzby pri pôžičkách?

Existujú na to efektívne, jednoduché a bezplatné nástroje, ako napríklad porovnávač finančných produktov Financer.com Slovensko.

Postup je jednoduchý. Zvolíte si výšku rýchlej pôžičky o akú máte záujem a následne vám budú ponúknuté všetky

Aké sú ďalšie možnosti?

Ak máte zlú úverovú bonitu, dostanete sa síce k pôžičke, no tá bude poznačená vysokou úrokovou sadzbou a ročnou percentuálnou mierou nákladov.

Preto je dôležité zamyslieť sa z dlhodobého hľadiska nad tým, koľko vlastne potrebujete peňazí a či neexistuje iný spôsob, ako prežiť hluché finančné obdobie.

Jedným zo spôsobov, ako sa ľahšie dostať k peniazom je žiadosť o pôžičku s ručiteľom alebo spoločne s partnerom.

V oboch prípadoch sa totiž berie do úvahy výška vašich príjmov dohromady, čo samozrejme zvyšuje vašu bonitu v očiach poskytovateľa a tým aj vaše šance pre zisk pôžičky.

Ak je suma, o ktorú chcete požiadať nízka, rádovo v stovkách eur, môžete sa poobzerať aj po možnostiach, ako zarobiť peniaze online a zvýšiť tak svoj príjem bez toho, aby ste sa museli zbytočne zadlžovať.

Sme lídrom EÚ v zadĺžení

Podľa posledných dostupných informácií patrí Slovensko medzi najrýchlejšie sa zadlžujúce štáty EÚ. "Až 51% Slovákov spláca úver. Priemerný slovenský muž dlhuje v priemere 1180 €, priemerná slovenská žena menej, približne 900 €. Najčastejšie si požičiavame na zaobstaranie bývania, nákup spotrebičov či nového auta," uzatvára Daniel Fekete, country manager finančného portálu Financer.com Slovensko.

 

Odporúčanie na záver

Aj kreditná karta je vlastne typ pôžičky.

A viacerí z nás ich majú vo svojich peňaženkách. Tie síce môžu byť dobrým sluhom, no vedia byť aj poriadne zlým pánom.

Správame sa, akoby to boli peniaze "zadarmo" a pritom nie sú. Nezabudnite preto včas vrátiť požičané peniaze späť na vašu kartu. Najlepšie ešte počas bezúročného obdobia, kedy neplatíme žiadne úroky a môžeme vrátiť len toľko, koľko sme si požičali.

 

Najnovšie videá