Po Na telo ďalšia relácia. Michal Kovačič vás zorientuje vo svete dezinformácií

Po Na telo ďalšia relácia. Michal Kovačič vás zorientuje vo svete dezinformácií

Čomu v súčasnosti veriť a čomu nie?

Už aj viaceré skúsené médiá sa pomýlili a zverejnili o vojne nesprávnu informáciu či neoverené video. Nie všetky incidenty sa však stávajú omylom. Niektoré videá nie sú len vytrhnuté z kontextu, ale fingované či doslova zahrané ako filmová scéna.

Prieskum agentúry Focus z jesene 2020 preukázal, že Slováci sú náchylnejší veriť rôznym konšpiráciám a hoaxom a verí im aj veľká časť tých, ktorí majú mladých učiť kriticky myslieť, overovať si a dohľadávať informácie z overených zdrojov či štúdií, teda naši učitelia.

Z nedávneho prieskumu britského inštitútu pre strategický dialóg (ISD) vyplynulo, že spomedzi 20 krajín sa práve na Slovensku Facebookom najviac šírili príspevky popierajúce masaker v Buči na Ukrajine.

FOTO:  TVNOVINY.sk

Bojovať s dezinformáciami nie je ľahké. Ich svetom vás prevedieme v novej online relácii na našom spravodajskom portáli TVNOVINY.sk. Reláciu Hoax mesiaca vám prinesieme NAŽIVO vždy v posledný štvrtok v mesiaci. Moderátor Michal Kovačič vám pomôže zorientovať vás v tom, ako a prečo vznikli a panel expertov vyberie pre vás za uplynulý mesiac správu, fotku či video, ktoré boli medzi hoaxami tie najdôležitejšie. 

V prvej epizóde pre vás Hoax mesiaca vyberali absolvent pražskej politológie, redaktor DenníkN a autor projektu Krotíme hoaxy Vladimír Šnídl, ďalej bývalá senior analytička GLOBSECU Miroslava Sawiris, ktorá sa dnes v kancelárii Bezpečnostnej rady SR venuje boju s dezinformáciami a Marek Mach, aktivista, ktorý už na gymnáziu založil iniciatívu Mladí proti fašizmu.

POZRITE SI RELÁCIU TU!

Najnovšie videá