• TV Markíza
  • Johnny Depp vyhral súd nad Amber Heard! Jeho prvá reakcia je vonku

Johnny Depp vyhral súd nad Amber Heard! Jeho prvá reakcia je vonku

Johnny Depp vyhral súd nad Amber Heard! Jeho prvá reakcia je vonku

Rozhodnutie poroty vysielali naživo.

Šesť týždňov, viac ako 100 hodín v súdnej sieni, množstvo nechutných detailov z toxického manželstva dvoch hviezd. Skončil sa najsledovanejší hollywoodsky proces medzi exmanželmi Johnym Deppom a Amber Heard.

8,35 milióna a nová kapitola života

Johnny Depp vyhral súdny spor vo veci ohovárania a jeho bývalej manželke Amber Heard bolo určené vyplatiť mu sumu 15 miliónov dolárov. Herečke boli priznané dva milióny ako náhrada škody zo sumy 100 miliónov, ktoré žiadala v protižalobe proti bývalému manželovi.

Napriek tomu, že porota rozhodla, že Depp má dostať 15 miliónov, sudca znížil represívne odškodné na maximum, ako sa to vo Virgínii dá, a to na sumu 350-tisíc. Herec tak dostane celkovo 8,35 milióna po tom, čo on má zaplatiť spomínanú sumu dva milióny.

Hercova víťazná reakcia

„Hovoriť pravdu bolo niečo, čo som dlžil svojim deťom a všetkým, ktorí ma podporovali,“ vyjadril sa Johnny po verdikte na Instagrame s tým, že podľa jeho slov to najlepšie len príde a konečne sa mu začína nová kapitola, keďže pravda nikdy nezomrie.

Zdroj: Instagram/johnydepp

Sklamaná Amber

Reakcia Amber bola, pochopiteľne, plná bolesti: „Sklamanie, ktoré dnes cítim, sa nedá slovami opísať. Trhá mi srdce, že veľa dôkazov stále nestačilo na to, aby som sa postavila neprimeranej moci či vplyvu môjho bývalého manžela.“


Johnny na súde chýbal

Herec nebol na súde prítomný, pretože je vo Veľkej Británii na turné s gitarovou legendou Jeffom Beckom. Herečka prišla celá v čiernom a podľa jej výrazu tváre je všetkým jasné, že ju verdikt zasiahol.

Kuriózny moment nastal, keď tesne pred vyhlásením rozsudku sa zistilo, že porota nevyplnila časť rozsudku, ktorá sa týkala náhrady škody. Museli sa tak na istý čas ešte odobrať preč a doplniť potrebné tlačivá, čím sa napätie stupňovalo.

Vyhlásenie verdiktu naživo vysielali rôzne médiá, a tak ho sledovali milióny ľudí po celom svete.

Ako sa to začalo

Verdikt ukončil šesťtýždňový proces, ktorý sa na súde vo Virgínii začal 11. apríla. Hollywoodsky herec v ňom žaloval Amber Heard za ohováranie, pričom požadoval odškodné 50 miliónov dolárov.

Podľa Deppa išlo o poslednú šancu, ako by mohol očistiť svoje meno. Už predtým totiž prehral súd vo Veľkej Británii s denníkom The Sun, ktorý ho označil za páchateľa domáceho násilia. Hollywoodska herečka však ani vo Virgínii nezmenila rétoriku, naďalej trvala na tom, že bola obeťou Deppovho psychického aj fyzického násilia a na oplátku žiadala od neho 100 miliónov dolárov.

Prvé slová o násilí v roku 2015

Depp a Heard sa spoznali v roku 2011 počas nakrúcania filmu Rumový denník, v roku 2015 sa dvojica zobrala. Heard už rok po svadbe požiadala o rozvod a Deppa po prvý raz označila za násilníka. Ako dôkaz zverejnila fotografie svojej tváre posiatej modrinami, ktoré jej mal spôsobiť manžel úderom mobilu. Škandál napokon utíchol, dvojica sa napokon dohodla a Heard dostala odškodné sedem miliónov dolárov.

Depp tvrdenia odmietal

Téma sa dostal opäť na povrch v roku 2018, keď denník The Washington Post uverejnil herečkin komentár, v ktorom odhalila, že bola v mladom veku sexuálne obťažovaná a samú seba označila za obeť domáceho násilia. I keď v článku neodznelo Deppovo meno, pozornosť sa upriamila práve na neho.

Depp hneď od začiatku rozvodu slová o svojom násilí popieral a neskôr obviňoval Heard, že mu označením za násilníka zničila jeho kariéru, keďže od filmových tvorcov začal dostávať stopku.

Najnovšie videá