Ako vyhrať na rulete? Nie je to len o náhode

Ako vyhrať na rulete? Nie je to len o náhode

Zahrať si ruletu je v súčasnosti možné kedykoľvek a z hociktorej časti sveta kde je pripojenie na internet.

Ruleta je jednou z najobľúbenejších kasínových hier. V porovnaní s kartovými hrami sa nemôže pýšiť takou dlhou históriou, počet jej priaznivcov však výrazne rastie s rozvojom online technológií. Zahrať si ruletu je v súčasnosti možné kedykoľvek a z hociktorej časti sveta kde je pripojenie na internet.

Ak máte čo i len základné vedomosti o rulete, určite viete, ako funguje. A tiež, že pravdepodobnosť výhry závisí od systému stávky, ktorú hráte. Ak vsádzate napríklad na farbu, máte väčšiu šancu na výhru, ako keď vsádzate na číslo. Na druhej strane, ak trafíte číslo, získate späť vašu stávku plus 35 x jej hodnotu ako výhru. Ak trafíte farbu, váš vklad zdvojnásobíte. Vedeli ste však, že v rulete existujú hracie stratégie?

V článku sa dozviete:

Ø Aký je rozdiel medzi americkou a francúzskou (európskou ruletou)

Ø Ktoré stratégie sú medzi hráčmi najobľúbenejšie

Ø Na čo si dať pri hre rulety pozor a kedy je najvyšší čas hru ukončiť

Ø Aké výhody má online ruleta

Ruleta ako ju poznáme dnes pochádza z Francúzska

Napriek tomu, že hry podobné rulete sa hrali údajne už v starovekej Číne, jej dnešnú verziu poznáme len niečo viac ako 200 rokov. Ruleta pochádza z francúzskeho slova Roulette, čo znamená malé koleso. To vynašiel v druhej polovici Francúz Blaise Pascal. Jeho cieľom však nebolo vytvoriť hru, ktorou sa budú baviť ľudia po celom svete. Snažil sa nájsť perpetuum mobile a ruletové koleso bolo len jeho vedľajším efektom.

Historické záznamy hovoria, že prvá ruleta sa hrala v Paríži v roku 1795. Pôvodne mala ruleta nielen políčko s jednou nulou, ale aj s dvomi, čo logicky znižuje pravdepodobnosť výhry. Tieto polia sú zelenej farby. V 18. storočí bol hazard v mnohých krajinách zakázaný a inak tomu nebolo ani vo Francúzsku. Významnými osobnosťami z hľadiska histórie rulety boli bratia Louis a Francois Blancovci. Tí kvôli obmedzeniam hazardu odišli z Francúzska a otvorili kasíno v nemeckom kúpeľnom meste Bad Homburg. Pre zvýšenie atraktivity odstránili z hracieho poľa dvojitú nulu. Ruleta s jednou nulou sa začala veľmi rýchlo šíriť naprieč Európou, hlavným centrom hazardu sa stalo Monte Carlo.

V USA majitelia kasín neboli ochotní vzdať sa dvojitej nuly a tým aj vyšších ziskov a tak ruleta s dvomi zelenými poľami získala pomenovanie americká, s jedným poľom – s jednou nulou, francúzska ruleta. Rozdiel je tiež v usporiadaní čísel na kolese.

Francúzska ruleta: 0-32-15-19-4-21-2-25-17-34-6-27-13-36-11-30-8-23-10-5-24-16-33-1-20-14-31-9-22-18-29-7-28-12-35-3-26

Americká ruleta: 0-28-9-26-30-11-7-20-32-17-5-22-34-15-3-24-36-13-1-00-27-10-25-29-12-8-19-31-18-6-21-33-16-4-23-35-14-2

Ako vyhrať na rulete

Je potrebné si uvedomiť, že ruleta je hazardná hra ako každá iná a nejaký zaručený „ruleta systém,“ ktorý by garantoval výhru neexistuje. Existujú však viaceré herné stratégie, ktoré využívajú skúsení hráči, aby zvýšili šancu na výhru. Medzi najobľúbenejšie patria:

1. Martingale

Martingale stratégia je najjednoduchšou a zároveň najčastejšou stratégiou hráčov rulety. Hráč pri nej v prípade prehry v nasledovnej hre vsádza dvojnásobok vkladu. Ideálne je vsádzať na polia s dvojnásobnou výhrou. Čiže na farbu, prípadne na párne/nepárne. Dôvod je prostý. Kvôli stávkam na iné polia, kde je pravdepodobnosť výhry menšia, by hráč mohol svoj plánovaný maximálny strop stávok dosiahnuť oveľa rýchlejšie. Samozrejme, ak by sa mu nedarilo.. Prípadne strop stávky určený kasínom. Ako teda funguje Martingale stratégia? Ak napríklad začíname s jedným eurom a prehráme, v ďalšej hre vložíme 2 eurá. V ďalšej 4, potom 8 atď. V prípade, že vyhráme, vraciame sa opäť na základnú stávku.

Tip pre vás: Pri dobre nastavenej rulete je pravdepodobnosť, že padne čierna stále rovnaká ako že padne červená. Bez ohľadu na to, či už napríklad desaťkrát predtým padla jedna farba. Z tohto pohľadu je preto jedno, či meníte farby po každom ťahu alebo či ostávate verní jednej. Dôležité je zvyšovať stávky tak, ako je popísané. .

2. Fibonacciho stratégia

Podľa názvu nie je náročné uhádnuť, podľa čoho sa bude odvíjať výška stávok v tejto stratégii. Je však možné, že ste o Fibonaccim nikdy nepočuli a tak vám vysvetlíme podstatu jeho číselného radu. V podstate je to tiež veľmi jednoduché. Každé ďalšie číslo je súčtom dvoch predchádzajúcich. Ak to premietneme do systému rulety, vyzeralo by to takto:

Predpokladajme, že hráč začína s jedným eurom a hrá farby. Ak prehrá, ďalšiu stávku dá opäť jedno euro (pretože 0+1=1). Ak znova padne opačná farba, akú hral, vsadí 2 eurá (1+1). Následne 3 (1+2), potom 5, neskôr 8 atď. V prípade, že vyhrá, v ďalšom ťahu sa s výškou stávky vráti o 2 čísla v postupnosti späť.

Príklad: Začali sme so stávkou 1 eur a rozhodli sme sa, že budeme dávať na čiernu. Prvých 5 ťahov sme prehrali. Vložili sme: 1 + 1 + 2 + 3 + 5. V ďalšom ťahu vyhráme 8 + 8 eur a vrátime sa o dve čísla v postupnosti naspäť, takže na číslo 3. To znamená, že v ďalšom kole stavíme 3 eurá. Fibonacciho stratégia patrí medzi menej riskantné, ale aj medzi menej výnosné. Ak vyhráte aspoň 4 z 10 točení, nebudete v mínuse.

Tip pre vás: Ak sa rozhodnete pre túto stratégiu, odporúčame si čísla písať na papier, aby ste vedeli, na aké sa máte vrátiť.

3. Šťastie Jamesa Bonda

Podľa najznámejšieho agenta je pomenovaná stratégia, ktorú ale odporúčame vyskúšať maximálne 2-3-krát. A dúfať, že budete mať šťastie ako slávny Bond 007 pri riešení svojich úloh. Stratégia počíta s celkovo 200 jednotkami. Či to budú žetóny alebo doláre či eurá nehrá rolu. Dôležité je ich umiestnenie na hracie polia. Podstatou stratégie J. Bonda je mať pokrytú tretinu poľa a dodržať nasledovné pomery:

- 140 jednotiek na čísla vo vrchnej polovine plánu (19-36)

- 50 jednotiek na šesticu 13-18

- 10 jednotiek na číslo 0.

Ak padne číslo od 19-36, hráč získa 280 jednotiek, to znamená 80 jednotiek v čistom. Ak padne číslo medzi 13-18, získa 300 jednotiek, čo znamená výhru 100 jednotiek. Ak padne nula, získa 360 jednotiek a čistú výhru 160 jednotiek. Ak padne číslo od 1-12, prehrá a v nasledujúcom ťahu stávky zdvojnásobí. Ak to nevyjde ani vtedy, odporúčame to skúsiť podľa možností ešte raz alebo zmeniť stratégiu.

Bondovu stratégiu je možné aj obmieňať podľa individuálnych preferencií. Ak sú hráčovi viac sympatické menšie čísla, má možnosť vsadiť 140 jednotiek na 1-18, 50 jednotiek na 19-24 (alebo si vyberie hociktorú inú šesticu čísel väčších ako 18). Zvyšných 10 jednotiek vsadí na nulu alebo na hociktoré iné číslo, ktoré ešte nemá pokryté.

Tip pre vás: Túto stratégiu môžete hrať aj s menšími sumami. Môžete rozdeliť napríklad 20 eur. Pomer ale nechajte zachovaný: 14-5-1.

Držte sa svojho plánu a svojich obmedzení

Aby ste mali z hrania rulety zábavu a nie starosti, je potrebné vedieť sa ovládať. Určite si sumu, ktorú ste ochotní prehrať. A tiež hornú hranicu – t.j. sumu, pri ktorej skončíte, ak ju dosiahnete svojimi víťaznými stávkami. A najmä, buďte disciplinovaní. Toho čo ste si sami určili sa aj držte.

Ešte predtým ako začnete hrať o peniaze, vyskúšajte si ruletu bez vkladov. Na internete nájdete viacero online kasín, ktoré fungujú aj bez peňazí – bez výhier a prehier.

Ak sa rozhodnete, že budete pri hre využívať niektorú zo stratégií, tak ju dodržiavajte. Nemeňte ju po pár nevydarených otočeniach kolesom.

Hrajte Francúzsku ruletu, nie americkú! Väčšiu šancu na výhru máte na poli s 37 bunkami (s jednou nulou) ako s 38 bunkami (s dvomi nulami).

Online ruleta vám umožní zahrať si aj bez peňazí

Obľúbenosť online hier neustále rastie. Pandémia tento trend ešte zvýraznila a inak tomu nebolo ani v prípade kasín. Hrať cez internet má viacero výhod. Pripojiť sa môžete kedykoľvek a kdekoľvek. Stačí internetové pripojenie. Môžete si spraviť pohodlie podľa vlastných pravidiel, hrať môžete kľudne aj z postele. Tým, že nemusíte chodiť do kasína, šetríte aj čas. Pre mnohých je tiež výhodou vysoký stupeň anonymity. Vaše výhry aj prípadné prehry sú pred okolitým svetom ukryté. To výraznou mierou znižuje stres a nervozitu. V online kasínach je tiež neporovnateľne väčší výber hier. Ak nevyhovuje jedno kasíno, za pár sekúnd je možné sa premiestniť do iného.

Konkurencia online kasín je skutočne veľká. Vďaka internetu je možné si zahrať v slovenských aj v množstve svetových. Veľká konkurencia zároveň znamená aj väčší boj o zákazníka a tým aj výhodnejšie ponuky. Ak vás láka vyskúšať si zahrať v internetovom kasíne, skúste to v takom, ktoré ponúka možnosť rôznych bonusov, voľných točení či bezplatných kreditov na hry. Napríklad na iFortuna.sk môžete za jednoduchých podmienok získať vkladový bonus a možnosť voľných zatočení.

Ešte je potrebné vedieť, že na Slovensku sú online kasína prístupné len hráčom od 18 rokov. Pri rulete aj ostatných hrách sa určite zabavíte a pri troche šťastia si dokážete aj slušne zarobiť. Myslite však vždy na to, že hrať sa musí zodpovedne.

 

Zdieľať

Najnovšie videá