Policie Modrava III.

Policie Modrava III.

Ani pokojnému českému vidieku sa nevyhýba zločin a oddelenie vedené svojráznou kriminalistkou... Má nonstop plné ruky práce!

(Policie Modrava, Kriminálny seriál, ČR, 9. október 2011 – 23. október 2022, Stereo, HD)
Hrajú: Soňa Norisová, Filip Tomsa, Jaroslav Satoranský, Zdeněk Palusga, Jan Monczka, Matěj Dadák, Jaroslava Stránská, Michal Holán, Jiří Racek, Stanislav Hybler, Ladislav Mrkvička, Jana Boušková, Taťjana Medvecká


Utorok a štvrtok o cca 21.50 (Od 10. januára.)
Ruku na srdce - každý z nás sa už občas ocitol v situácii, keď skrátka cítil v kostiach, že potrebuje v živote nejakú zásadnú zmenu. Aby nezostal prešľapovať na mieste, aby nepodľahol sebaľútosti, aby sa konečne pohol ďalej, keď sa niečo dôležité, niečo na čom mu veľmi záležalo, nečakane zrútilo ako domček z karát... Šarmantná policajná kapitánka Jana Vinická (Soňa Norisová), ktorej sa nedávno rozpadlo manželstvo, žiaľ, práve prežíva toto nezávideniahodné obdobie – a za viac-menej jedinú zmysluplnú šancu na cestu von z bludného kruhu, ktorý jej bráni uzavrieť jednu životnú kapitolu a začať ďalšiu, považuje definitívny odchod z policajných služieb. Našťastie však len do chvíle, keď jej vtedajší šéf bývalý školiteľ, major Koutný (Jaroslav Satoranský), navrhli inú možnosť na vytúžený nový začiatok... Nahradiť šéfa obvodného oddelenia polície v Kašperských Horách na malebnej Šumave, ktorý práve odchádza do zaslúženého dôchodku!

A hoci Janina nová pozícia má okrem množstva nesporných pozitív aj pár drobných „chybičiek krásy“, ako napríklad počiatočnú nedôveru jej nových podriadených, prevažne chlapov, ktorí si len ťažko zvykajú na šéfa v sukniach... Netrvá dlho a svojou prirodzenou autoritou, bystrou analytickou mysľou, priam nákazlivým nadšením a energiou, ale i citlivým a empatickým individuálnym prístupom k obetiam, svedkom i podozrivým si získa nielen ich rešpekt a úctu, ale i oddanosť.

Kým v súkromí ju, ako väčšinu bystrých slobodných či rozvedených žien v jej veku, čaká ešte nejedno turbulentné Waterloo, v pracovnej sfére si toho najlepšieho partnera (aj keď technicky je jej podriadený) nájde v podstate krátko nato, ako sa kvôli novej práci presťahuje do malebnej šumavskej obce Modrava, kam ako malá chodievala na prázdniny k tete Květe (Jana Boušková) – v perspektívnom mladom policajnom poručíkovi Kamilovi Sedláčkovi (Filip Tomsa)...


Kto je kto
kapitánka Jana Vinická (Soňa Norisová)

FOTO:  TV NOVA
Keď sa po šiestich rokoch na obvodných oddeleniach, ďalších dvanástich na plzenskej kriminálke, množstve objasnených prípadov a najlepších hodnotenia od kompetentných nadriadených rozhodla z osobných dôvodov skončiť v službách polície, bol to pre mnohých šok. Vrátane jej vtedajšieho šéfa, náčelníka polície Diviša a bývalého školiteľa, majora Koutného, ktorí jej ako alternatívu k definitívnemu odchodu z policajných služieb, čo by podľa nich bola obrovská škoda, navrhli predsa len o čosi menej radikálnu možnosť obsadiť čerstvo uvoľnenú stoličku šéfa obvodného oddelenia polície v Kašperských Horách na Šumave. A hoci mnohí len nechápavo krútili hlavami alebo si rovno klopkali na čelo, keď Jana po krátkom zaváhaní túto ponuku napokon prekvapivo (tak trochu i pre ňu samu) prijala - boli totiž presvedčení, že bystrá a talentovaná mladá kriminalistka tým prakticky pochovala svoju sľubne sa rozvíjajúcu kariéru -, viac mýliť sa ani nemohli...!

Najnovšie videá