• TV Markíza
  • Operná hviezda čelí obvineniam zo sexuálneho obťažovania

Operná hviezda čelí obvineniam zo sexuálneho obťažovania

Operná hviezda čelí obvineniam zo sexuálneho obťažovania

Žena prehovorila, čo sa malo stať.

Operná hviezda Plácido Domingo čelí novým obvineniam zo sexuálneho obťažovania. Najnovšie obvinenie vzniesla jeho kolegyňa v nedeľňajšej relácii španielskej televízie La Sexta. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá pripomenula, že v rámci vyšetrovania z roku 2020 viac ako tri desiatky spevákov, tanečníkov, hudobníkov, učiteľov spevu a zamestnancov v zákulisí uviedli, že počas troch desaťročí boli svedkami alebo zažili nevhodné správanie Plácida Dominga, v súčasnosti 83-ročného.

Žena, ktorej identita zostala utajená, v rozhovore pre televíziu La Sexta uviedla, že Domingo sa jej údajne chcel dotýkať a pri inej príležitosti sa ju vraj pokúsil pobozkať. K incidentom došlo začiatkom 21. storočia, informuje TASR.

Žena objasnila, že k prvej udalosti tohto druhu došlo počas skúšky, keď sa jej Domingo pred kolegami spýtal: „Počúvaj, môžem dať ruku do jedného z tvojich pekných vreciek? Mala som na sebe nohavice s vyšívaným zadným vreckom,“ povedala žena, ktorá v danom okamihu nevedela, ako zareagovať. Dodala, že Dominga nenahlásila ani svojim šéfom ani úradom. „Je to Domingo. Je nedotknuteľný,“ dodala.

Reuters požiadal Domingových agentov o komentár, ktorý však zatiaľ neposkytli.
Vyšetrovanie Amerického spolku hudobných umelcov (AGMA) v roku 2020 dospelo k záveru, že Domingo sa správal nevhodne.

Domingo vtedy vo svojom vyhlásení uviedol, že rešpektuje rozhodnutie žien prehovoriť a že ho „skutočne mrzí bolesť“, ktorú im spôsobil. Všetky tieto zistenia podnietili Španielsko, aby v divadlách financovaných z verejných zdrojov zrušilo plánované vystúpenia tenoristu, ktorý sa medzičasom stal barytonistom. Plánované Domingove vystúpenia zrušili aj viaceré americké inštitúcie vrátane Metropolitnej opery v New Yorku a opery v San Franciscu.

Okrem toho Domingo odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa losangeleskej opery, v ktorej sa interným vyšetrovaním zistilo, že desať obvinení vznesených proti nemu je „dôveryhodných“. Žiadne z týchto obvinení nevyústilo do súdneho konania.

V rozhovore pre španielsky denník El Mundo z januára roku 2022 Domingo poprel, že by niekoho obťažoval, a povedal, že sa cíti byť odsúdený verejnou mienkou za to, že sa neozval.

Vyšetrovanie AGMA bolo podľa neho čiastočné a obsahovalo len málo konkrétnych faktov.
Domingo sa v júni vrátil do Španielska, aby sa - po takmer rok a pol trvajúcej absencii - zúčastnil na charitatívnom koncerte. Vystupoval aj v iných krajinách.

Najnovšie videá