• TV Markíza
  • Dvadsať statočných už bojuje o prežitie! Survivor Česko & Slovensko už čoskoro exkluzívne na Voyo

Dvadsať statočných už bojuje o prežitie! Survivor Česko & Slovensko už čoskoro exkluzívne na Voyo

Dvadsať statočných už bojuje o prežitie! Survivor Česko & Slovensko už čoskoro exkluzívne na Voyo

Do ponuky najznámejšej slovenskej streamovacej služby Voyo prichádza druhá séria česko-slovenskej verzie najdrsnejšej reality šou tejto doby, súťažiť v nej budú aj známe osobnosti.

Nová séria dobrodružnej reality šou Survivor Česko & Slovensko odštartuje už v stredu 25. januára 2023, na rozdiel od vlaňajšieho prvého ročníka si ju na Slovensku budú môcť exkluzívne vychutnávať predplatitelia streamovacej služby Voyo. Na ostrovanov sa môžu tešiť vždy v stredu a vo štvrtok vo večerných hodinách.

Survivor prinesie osviežujúce zvraty a ešte náročnejšie podmienky pre súťažiacich, než posledný rok. Hneď v prvej časti uvidíte dramatické zoskoky z vrtuľníka priamo do oceána či náročné dni bez spánku a jedla. Okrem toho si súťažiaci budú musieť poradiť so stavbou prístrešku holými rukami, rozkladaním ohňa za pomoci kresadla, túžbou za domovom a chýbajúcim komfortom, ale hlavne so svojimi súpermi a ich taktikou. Zvíťazí nakoniec ich schopnosť vedieť povedať správne slová v správny čas a udržať si hráčov na svojej strane? Bude ich stratégiou lesť a vypočítavosť, či férová hra? Alebo si vystačia s fyzickou silou?

„Survivor je formát, ktorý žne úspechy predovšetkým u mladých divákov a vlani nám veľmi dobre zafungoval na Voyo. Druhý ročník jeho česko-slovenskej verzie sme sa preto rozhodli uviesť exkluzívne prostredníctvom našej streamovacej služby, ktorá už na Slovensku a v Česku pokorila hranicu 400 000 predplatiteľov,“ vysvetľuje Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza a pokračuje: „Survivor je nepochybne srdcovkou pre všetkých dobrodruhov. Tento rok sa diváci môžu tešiť na skutočne zaujímavé a rozdielne charaktery súťažiacich, slovenské farby bude zastupovať napríklad aj víťaz vlaňajšej Farmy Filip Jánoš, ktorý si tak v rýchlom slede vyskúša ďalšiu dobrodružnú reality šou. Vďaka skvelej hráčskej zostave a divácky ešte atraktívnejším súťažiam bude nová sezóna plná prekvapení a veľkých emócií.“

Proti sebe sa v novej sérii najdrsnejšej reality šou tejto doby opäť postavia dva kmene – Hrdinovia a Rebeli. Známe aj nové tváre zažijú na exotickom ostrove v Dominikánskej republike hlad, bolesť, výzvy, nečakané zvraty - to všetko bude musieť zdolať nový nositeľ titulu Survivor Česko & Slovensko.

Či už je pre niekoho vzorom futbalový útočník, víťaz Farmy, miss ČR alebo napríklad pokerová hráčka, všetci z kmeňa Hrdinov v živote niečo dokázali aj za cenu, že každý z nich musel niekedy riskovať. Vďaka svojim činom ale zostávajú v povedomí väčšiny z nás. Teraz získali odvahu urobiť ďalší krok do neznáma. Členovia kmeňa Hrdinov ponesú červenú vlajku a tvoriť ho budú nasledovní Česi a Slováci: futbalista Petr Švancara (45), moderátorka Kateřina Klinderová (30), youtuber a víťaz vlaňajšej 14. série reality šou Farma Filip Jánoš (26), miss ČR Andrea Bezděková (28), herec Václav Matějovský (26), herečka Karolína Krézlová (35), model Josef Kůrka (31), fitness influencerka a trénerka známa zo šou Najväčší víťaz Soňa Sedláčková (40), hviezda reality šou Love Island Petr Havránek (26) a hráčka pokeru Barbora Mlejnková (31).

FOTO:  Voyo

Proti nim stojí kmeň Rebelov s modrou vlajkou. Odhodlaní zbúrať akékoľvek pravidlá, rovnako ako to urobili vo svojich životoch, aby sa dostali až tam, kde sú práve teraz. Turistická sprievodkyňa, technik z nákupného reťazca, realitný maklér, profesionálna atlétka. Všetkých spája adrenalín, ostrý jazyk a prefíkanosť. Rebeli budú zostavení z týchto Čechov a Slovákov: turistická sprievodkyňa Ludmila Puldová (55), tréner skejtbordingu Tomáš Weimann (33), vizážistka Žaneta Skružná (23), osobný tréner Adam Bůžek (22), barmanka Hana Gelnarová (22), realitný maklér Jiří Hanousek (33), tanečnica Johana Fabišíková (29), interiérový dizajnér Matěj Quitt (32), atlétka Tereza Schejbalová (22) a technik Martin Konečný (45).

FOTO:  Voyo

Avšak napriek rozdeleniu do dvoch kmeňov drieme hrdina aj rebel v každom z nich. O tom svedčí ich bojovný charakter a guráž postaviť sa chrbtom k pohodliu 21. storočia a zažiť nové dobrodružstvo. Bude nepochybne zaujímavé sledovať, ako sa ich povahy v jednej z fyzicky aj psychicky najnáročnejších šou na svete prejavia. Víťaz však môže byť len jeden a ten získa rozprávkovú finančnú výhru 100 000 eur.

Súťažiaci, ktorí už teraz sú na ostrove, boli podrobení kamerovým skúškam, ako aj fyzickým, psychologickým a lekárskym testom, aby sa zistilo, či sú vhodní pre súťaž Survivor. Oba kmene sú si úplne rovné, ani jeden z nich nebude mať na ostrove žiadne zvýhodnenia, musia bojovať a všetko si sami vybudovať.

Hráči si mohli priniesť len niekoľko kusov oblečenia, topánky a ponožky. Nesmú mať pri sebe žiadne hygienické potreby alebo osobné veci. Všetko ostatné budú mať možnosť vyhrať v priebehu súťaže. Ako zvládnu každodennú hygienu, ako napríklad čistenie zubov, pranie oblečenia alebo hľadanie obživy z toho, čo im ostrov ponúkne?

Touto jedinečnou skúsenosťou prevedie súťažiacich opäť obľúbený Ondřej Novotný a bude im oporou aj autoritou pri výzvach aj na kmeňových radách. „Survivor je sociálny experiment, ktorý sa posúva spoločne s dobou a keď je dobre robený a zahraný, tak je stále nový a stále zábavný. Cením si každého súťažiaceho, ktorý zo seba vydáva maximum a dokáže to v hre ukázať,“ uzatvára moderátor a obrovský fanúšik reality šou Survivor Česko & Slovensko Ondřej Novotný.

FOTO:  Voyo

O titul Survivor Česko & Slovensko budú bojovať:

Prvý kmeň pod názvom HRDINOVIA hrdo ponesie červenú vlajku a tvoria ho Česi a Slováci: Václav Matějovský, Andrea Bezděková, Barbora Mlejnková, Petr Havránek, Josef Kůrka, Kateřina Klinderová, Petr Švancara, Karolína Krézlová, Filip Jánoš a Soňa Sedláčková.

Druhý kmeň s modrou vlajkou sa volá REBELI a je zostavený z týchto Čechov a Slovákov: Ludmila Puldová, Jiří Hanousek, Žaneta Skružná, Matěj Quitt, Adam Bůžek, Hana Gelnarová, Tomáš Weimann, Tereza Schejbalová, Johana Fabišíková a Martin Konečný.


Herec Václav Matějovský (26), ktorý sa pred kamerou objavil už ako školák. Zahral si Mikuláša Seidla v seriáli Ulice. Má vlastnú rannú šou vo Fajn Rádiu. Rád lyžuje a hrá florbal a tenis. Nedávno zažiaril v seriáli O mě se neboj v úlohe sebavedomého právnika Martina. Vašek pred odletom do Dominikánskej republiky prezradil, že nemá strach z ničoho: „Nechcem robiť machra, že sa ničoho nebojím, ale neviem, čo čakať. Napríklad spať vonku sa nebojím. Čúrať pred kamerou tiež zvládnem.“

Bývalý futbalový útočník Petr Švancara (45), ktorý veľkú časť kariéry strávil v moravskom futbalovom klube Zbrojovka Brno a je často označovaný za ikonu brnianskeho futbalu. V českej najvyššej súťaži odohral 309 zápasov, v ktorých strelil 59 gólov. Na rozdiel od Vaška nejaké obavy priznal: „Určite mi nebude dobre vedľa negatívnych ľudí. A zrejme ma bude trápiť hmyz, ktorý nemám veľmi rád. Pavúky, komáre, neviem, čo tam na nás všetko čaká. Najviac mi bude chýbať rodina, pretože som trojnásobný otec. Ale to asi nemá zmysel spomínať. S odlúčením od tých najbližších sa budeme musieť vysporiadať všetci. Mám viac vecí, ktoré ma na tej skúsenosti zaujímajú. V minulosti som podobnú výzvu odmietol, a potom ma to mrzelo. Takže mám pocit, že druhou šancou mi pánbožko dáva najavo, že by som si niečo také mal vyskúšať.“

Na ostrov sa už dopravil aj slovenský youtuber Filip Jánoš (26), ktorý je známy skôr pod prezývkami FiFqo alebo Fifo. Vlani sa prihlásil do reality šou televízie Markíza Farma a následne sa stal aj jej víťazom. Filip pripustil, že sa najviac obáva straty komfortu: „Veľmi sa teším, ale čím viac sa to blíži, tým sa viac bojím. Hladu sa napríklad ani veľmi nebojím, ale zistil som, že tam nebude záchod alebo si nebudem mať kde umyť zuby.“

Barmanku Hanu Gelnarovú (21) sledujú na sociálnych sieťach státisíce fanúšikov. V reality šou Survivor chce Hanka spoznať zaujímavých ľudí: „Rada sa zoznámim s novými ľuďmi, ktorí mali rovnakú motiváciu na prihlásenie sa do tejto súťaže, že sú podobní „blázni“, ako som ja. A tiež si rada skúsim, čo všetko je moje telo schopné vydržať. Ako dlho zvládnem byť o hlade, na slnku, pri fyzickej záťaži, by som si tu totiž nikdy nevyskúšala, tu keď som hladná, tak sa skrátka najem.“

Petr Havránek (26) sa od svojich 16-tich rokov venuje topmodelingu, vďaka ktorému precestoval celý svet a predvádzal na prehliadkach slávnych módnych značiek. Ako súťažiaci sa zúčastnil prvej série reality šou Love Island Česko & Slovensko, v ktorej sa tiež zoznámil so súčasnou partnerkou Gabrielou a spoločne sa stali druhým najobľúbenejším párom. A hoci Pítr sa vždy ukazuje v slušivých pózach, tak sa novej reality šou nebojí: „Aj keď som sa desať rokov živil ako model, som vo voľnom čase skôr v survivor móde. Takže ono to nebude úplný rozdiel od toho, ako vyzerám bežne. Ja úplne nedbám na to, ako vyzerám. Samozrejme, keď musím, tak sa učešem, zuby si tiež čistím a občas sa aj osprchujem.“

Andrea Bezděková (27) v roku 2016 vyhrala titul miss Českej republiky. Vo voľnom čase rada hrá tenis a tancuje. Reality šou Survivor si chcela vyskúšať už vlani a ani tento rok ju odhodlanie neopustilo. „Veľa športujem, tak dúfam, že budem mať príležitosť to zužitkovať. Otázkou je, čo so mnou urobí stres. Prázdniny som trávila v detských táboroch, vyrastala som na sídlisku, takže v džungli!“

Kateřina Klinderová (30) je vyššia ako väčšina mužov, meria 183 cm a verejnosť ju pozná pod prezývkou Kundosaki. Predtým sa venovala tancu a teraz je manažérkou nočného podniku a tiež obávanou bojovníčkou MMA. Motiváciu, prečo sa prihlásila do šou Survivor, opisuje slovami: „Chcem zažiť a zistiť, ako moje telo a myseľ funguje v extrémnych podmienkach. Veľmi sa teším na ten diskomfort, pred ktorým mám naozaj rešpekt. Viem, že ma usadí na zem a ujasním si vďaka tomu životné priority. Vážim si to, že sa dostanem do extrémnych situácií, ktorým by som sa inak v normálnom živote sama nevystavila.“

Jiří Hanousek (33) je realitný maklér, ktorý miluje svoju rodinu a tiež svoju prácu, v ktorej sa snaží neustále zdokonaľovať. Na YouTube natáča zábavné videá, v ktorých skáče do bazéna, nasadá do vrtuľníka alebo lyžuje v smokingu. Aj pre neho bude Survivor výzou: „Myslím si, že pre mňa bude najťažší diskomfort. Už na kastingu som povedal, že som zaťažený napríklad na čisté toalety, dobré jedlo. Som skrátka na určitý komfort zvyknutý a práve to, že sa ho budem musieť na ostrove vzdať, bude pre mňa asi to najťažšie.“

Model, víťaz ankety Muž roku 2016, ale aj účastník zo súťaže MasterChef Česko Josef Kůrka (31) nemal vždy jednoduchý život. Vyrastal v nestabilnej rodine a zažil chvíle, keď mal do vrecka veľmi hlboko. Pracoval vo väzení s vrahmi, čo ale podľa jeho vlastných slov nebolo tak desivé, ako sa môže zdať. Zo spoločnosti cudzích ľudí má rešpekt, ale zároveň je odhodlaný v šou Survivor hrať tvrdo. Bojí sa však hladu. „Ľudia pre mňa nebudú problém, ja som veľmi priateľský. Akurát sa bojím, že budem hladný, a keď sa nenajem, tak nie som príjemný. Buď sa budem musieť veľmi ovládať, alebo…. Vôbec neviem. Bez jedla vydržím maximálne tri hodiny.“

Herečka a speváčka Karolína Krézlová (35) je v Česku známa predovšetkým z muzikálov, filmov a seriálov. Na popularitu a pozornosť médií je zvyknutá aj vďaka vzťahom so slávnymi mužmi, ktoré vždy priťahovali pozornosť médií. Karolína miluje zvieratá a práve starostlivosť o ne je jej veľkou vášňou. „Som celkom introvert a som nesmelá. Myslím si, že sa zo mňa stal v poslednej dobe celkom zbabelec. Chcela by som v sebe znovu nájsť vášeň pre niečo nečakané a nespútané. Napríklad pre také dobrodružstvá, ako je Survivor. Čím je človek starší, tým je pohodlnejší. Mám obavu, že budúci rok už by som do toho možno ani nemusela chcieť ísť.“

Hoci je Barbora Mlejnková (31) malá vzrastom, skrýva v sebe veľkú bojovníčku, ktorá sa žiadnej výzvy len tak ľahko nezľakne a využije každú príležitosť, aby vyjadrila svoj názor. Už vopred je vždy odhodlaná byť tou, ktorá bude určovať pravidlá hry. Bára ako hráčka pokeru navyše dokáže spoľahlivo rozpoznať, keď niekto klame alebo podvádza. „Povedala by som, že vďaka pokeru mám celkom dobrú psychiku. Aj keď musím niekoľko hodín sedieť vedľa hráčov, ktorí mi nie sú sympatickí, dokážem sa koncentrovať a zostať v pokoji. Takže si myslím, že ponorka neovplyvní moje správanie.“

Tanečnica Johana Fabišíková (29) žije so slovenským hokejovým reprezentantom Máriom Lunterom a na prihlásenie do súťaže ju presvedčila jej kamarátka a víťazka predposlednej série MasterChef Česko Besky. Kvôli reality šou je odhodlaná vyjsť zo svojej komfortnej zóny a prekonať hranice a limity, ktoré jej v bežnom živote bránia riskovať. „Od mája do októbra tancujem na španielskom ostrove Ibiza. Moja účasť v šou Survivor bude oproti môjmu životnému štandardu v brutálnom kontraste, pretože ten luxusný život vymením viac-menej za utrpenie a odriekanie. Ale sama pochádzam zo skromných pomerov, vychovávala ma len mamička a babička, tú núdzu som už v detstve a počas dospievania zažila a viem, aké to je, keď človek žije z mála, alebo toho, naopak, má dostatok.“

Osobný tréner Adam Bůžek (22) o sebe hovorí, že bol v detstve skôr bifľoš, hráčom hier a nemal žiadnych priateľov. To sa zmenilo až počas štúdia na strednej škole, kedy sa chcel páčiť dievčatám, a preto začal s kulturistikou. Aj vďaka nej má na Instagrame, kde vystupuje pod prezývkou „Czech Tarzan“, veľa sledujúcich. Voľný čas najradšej trávi rád v prírode a v prípade víťazstva by výhru venoval znevýhodneným športovcom. Adam sa v šou Survivor bojí neobľúbenosti: „Najväčšie obavy mám asi z toho, že by som mohol byť napríklad zle pochopený, alebo by som mohol byť neobľúbený. To by asi bolo nepríjemné každému. Ja sa snažím s ostatnými ľuďmi vychádzať po dobrom, ale, samozrejme, že keď je človek unavený alebo nevyspatý, tak sa občas nepohodne aj s človekom, ktorého má inak rád, a môže to byť kamarát alebo člen rodiny.“

Soňa Sedláčková (43) je slobodnou matkou jednej dcéry a aj podnikateľkou. Je tvorkyňou vlastnej značky a prevádzkuje fitness spoločnosť. Spojila vášeň k športu s podnikateľskou vášňou. Rada cestuje a spoznáva iné kultúry. Má citlivú dušu, je empatická a tiež duchovne založená, a sama seba označuje ako „objaviteľku pravdy“. Verí, že naša spoločnosť je rozmaznaná a svoju účasť v súťaži berie ako spôsob vyskúšať si fungovanie bez každodenných štandardov 21. storočia. Aj Soňa má nejaké obavy: „Neviem, ako budú ľudia reagovať na emócie, ktoré sa nebojím prejavovať, pretože ich vnímam ako prirodzené. Je ľahké človeka odsúdiť za jeho správanie, ale len veľmi málo ľudí sa zamýšľa nad tým, čo je spúšťačom danej reakcie. My všetci máme právo nemať vždy kontrolu nad svojím správaním, zvlášť vo vypätých situáciách. Takže z toho mám trochu obavu. Ale pokiaľ nebude na ostrove viaznuť komunikácia, nie je sa čoho obávať.“

Interiérový dizajnér Matěj Quitt (32) sa kvôli účasti v šou Survivor rozišiel so svojou priateľkou, s ktorou žil štyri roky. Svoju kondíciu si udržuje pravidelným cvičením v posilňovni, kam chodí minimálne štyrikrát týždenne. Občas býva výbušný a keď sa mu niečo nepáči, tak to dá druhej strane vždy najavo – či už gestami, alebo posmešným humorom. Hovorí o sebe, že prišiel súťaž vyhrať, a nielen zažiť nejaké dobrodružstvo. Matěj sa bojí hladovania: „Veľmi sa bojím hladu, pretože som zvyknutý jesť každé dve hodiny. Bude to pre mňa veľmi zložité a asi aj pre ostatných, pretože keď som hladný, tak som naozaj protivný. Takže uvidíme, ako to tam budem zvládať a ako budem zvládať aj cudzích ľudí, ktorí budú tiež hladní, podráždení a nevyspatí.“

Ludmila Puldová (55) je dobrodruh telom i dušou. Pracuje ako sprievodkyňa v turistickej agentúre, cestuje po celom svete z jedného kontinentu na druhý a s turistami absolvovala mnoho dobrodružných výprav, či už v horách alebo džungli. Lída vďaka svojim skúsenostiam nebude mať problém obstáť v súbojoch aj s oveľa mladšími kolegami. Aj ona sa však bojí hladovania, a tak sa naň cez Vianoce pripravovala: „Preventívne som sa trápila hladom, aby si telo zvyklo. Napríklad som si povedala, že nebudem vôbec ochutnávať vianočné pečivo, pretože akonáhle ochutnám jedno, tak následne ochutnám druhé, tretie, a to je koniec, pretože potom sa neovládnem. Takže som sa rozhodla, že cukry obmedzím, aby som bola na tú situáciu pripravená.“

Tereza Schejbalová (22) svoj život zasvätila športu. Od svojich pätnástich rokov sa venuje profesionálne atletike, kde je jej disciplínou skok o žrdi a k tomu na čiastočný úväzok pracuje vo fitness centre. Do šou Survivor sa prihlásila, pretože má rada výzvy. Jej prednosťou je húževnatosť a zo športu je zvyknutá sa nevzdávať. „Ja som už od detstva veľkým fanúšikom tejto súťaže a vždy ma táto šou fascinovala. A jedným z dôvodov, prečo som sa do nej prihlásila, je to, že vyrastám vo svete, ktorého takmer neoddeliteľnou súčasťou sú digitálne technológie a sociálne siete, a ja by som si chcela vyskúšať byť nejaký čas bez týchto vymožeností.“

Tréner skateboardingu Tomáš Weimann (33) nemal úplne jednoduché detstvo. Hovorí, že aj keď bol nažive, tak nežil. Život mu začal nastavovať prívetivejšiu tvár, keď sa vybral do Ázie, kde meditoval v budhistickom chráme. Stále má mnoho snov, ktoré by si rád splnil: Chce sa poriadne naučiť hrať na klavír, začať maľovať, tancovať salsu a na motorke prejsť Európu. A tiež zvíťaziť v šou Survivor. „Svoju účasť v reality šou Survivor beriem skôr ako skúšku, či to, čím som si v živote musel prejsť, a tie skúsenosti, ktoré som si z toho vzal, budú dostatočné. Skrátka si chcem overiť, že to zvládnem tak, ako si myslím.“

Vizážistka Žaneta Skružná (23) je nesmierne uvravená a energická. Prešla si ťažkým životným obdobím, keď jej priateľ, s ktorým strávila štyri roky, spáchal samovraždu. Táto skúsenosť ovplyvnila jej osobnosť a hovorí, že od tej doby je empatickejšia. Do šou Survivor sa prihlásila vďaka svojej sestre a teší sa predovšetkým na zážitky, ktoré jej účasť v šou prinesie. Podobne, ako mnoho iných súťažiacich, aj ona sa bojí hladu: „Poďme si povedať na rovinu, že ja som zvyknutá jesť šesťkrát denne. Jem veľa, jedlo mám rada a chutí mi. Občas sa ľudia okolo mňa čudujú, koľko som toho schopná zjesť. Nikdy som podobnej situácii, kedy by som nemohla jesť, vystavená nebola. Sama som na to zvedavá, ako sa s tým popasujem. Zároveň si myslím, že je to do veľkej miery o stave mysle a o vlastnom nastavení, ako sa k tomu postavíte. A ja sa k tomu chcem postaviť čelom.“

Technik Martin Konečný (45) je skutočný živel, ktorý sa vymyká všetkým stereotypom. Do svojich tridsiatich rokov bol aj vďaka rodičom členom cirkvi Jehovových svedkov a nemal žiadnu sexuálnu skúsenosť. Vo svojom živote mal jednu priateľku, kvôli ktorej z cirkvi odišiel a začal s ňou žiť, ale ona ho následne opustila. V štyridsať päťke sa stále cíti byť mladý a slobodný, preto sa aj prihlásil do šou Survivor, aby si vyskúšal, či dokáže obstáť v konkurencii mladších súťažiacich. „V reálnom živote nemám takmer žiadnych priateľov, pretože ich ani nepotrebujem. Takú už mám skrátka osobnosť. Nemám potrebu sa niekomu zdôverovať, keď ma niečo trápi, pretože ma nikdy nič netrápi. Trápi ma iba to, čo si o mne myslí moja matka alebo môj zamestnávateľ. To sú jediné dve osoby, pri ktorých ma zaujíma, čo si o mne myslia.“

Voyo je streamovacia služba, ktorú na Slovensku prevádzkuje skupina Markíza. Koncom roka 2020 prešla kompletným vizuálnym aj obsahovým reštartom. Odvtedy zaznamenáva výrazný nárast počtu predplatiteľov. Voyo zároveň patrí ku kľúčovým projektom digitálnej transformácie mediálnej skupiny CME na všetkých trhoch, kde pôsobí. Okrem obľúbených televíznych programov v predstihu, ponúka používateľom prístup ku knižnici plnej filmov a seriálov z lokálnej i zahraničnej produkcie, populárnym športovým prenosom, či ďalšiemu prémiovému obsahu. Neustále prináša nové vylepšenia a funkcionality, pričom každý rok plánuje rozvíjať aj tvorbu exkluzívnych titulov.


PR oddelenie skupiny Markíza

Najnovšie videá