Tom Hanks má na konte nelichotivé nominácie

Tom Hanks má na konte nelichotivé nominácie

Pozrite si, za čo si to zaslúžil.

Tom Hanks v rámci 43. ročníka udeľovania filmových anticien Zlatá malina (Golden Raspberry Award) získal v nedeľu tri nominácie. Zlaté maliny (známe aj ako Razzies alebo Razzie Awards) sú parodické ceny, ktorými sa oceňujú filmové nedostatky.

Hanks je nominovaný v kategórii najhorší herec (Pinocchio), v kategórii najhorší herec vo vedľajšej úlohe (Elvis) a v kategórii najhoršie obsadenie (Elvis). Tento životopisný film je pritom favoritom na tohtoročné Ceny americkej filmovej akadémie - Oscarov.

Zatiaľ čo film Elvis a jeho hlavná hviezda Austin Butler sa vo všeobecnosti stretli s uznaním, Hanksov výkon v úlohe spevákovho vykorisťovateľského manažéra, plukovníka Toma Parkera, mnohí kritici odsúdili.

Hanks je držiteľom dvoch Oscarov za stvárnenie hlavných úloh vo filmoch Philadelphia (1993) a Forrest Gump (1994). Na túto zlatú sošku bol nominovaný okrem toho ešte štyrikrát.

Nominácie na tohtoročných Oscarov budú zverejnené v utorok, ich slávnostné udeľovanie (95. ročník) sa uskutoční 12. marca v Los Angeles. Zlaté maliny budú odovzdané deň predtým.

Zdieľať

Najnovšie videá