Mama na prenájom zvíťazila uplynulý týždeň s každou jednou epizódou, celkové prvenstvo si udržal aj Dunaj

Mama na prenájom zvíťazila uplynulý týždeň s každou jednou epizódou, celkové prvenstvo si udržal aj Dunaj
Zdroj: TV Markíza

Dobová rodinná sága Dunaj, kvašim službám si za minulý týždeň polepšila až oďalších 50,0 % divákov, ktorý ju sledovali nelineárnym spôsobom, podvečerná Mama na prenájom si vďaka trojdňovej oneskorenej sledovanosti polepšila oďalších 38,4 % divákov.

Televízia Markíza má úspešne za sebou tretí týždeň vysielania veľkých seriálových noviniek Mama na prenájom a Dunaj, k vašim službám. V hlavnej a zároveň jedinej obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 si oba seriály udržali svoje vedúce postavenie na trhu. Ich obľúbenosť ešte viac zvýrazňujú výsledky sledovanosti aj so započítaním trojdňovej oneskorenej sledovanosti, ktorá je oficiálnou jednotnou menou pri predaji reklamy.

Denný rodinný seriál Mama na prenájom porazil konkurenčnú šou Bez servítky na TV Joj so všetkými piatimi epizódami, ktoré boli odvysielané v minulom týždni. So započítanou trojdňovou oneskorenou sledovanosťou dosiahli v cieľovej skupine 12-54 výborný priemerný rating 7,4 % a trhový podiel 27,4 %. Medzitýždenne si tak Mama na prenájom z hľadiska ratingu polepšila o 0,2 percentuálneho bodu a jej podiel na trhu sa zvýšil o 1,1 percentuálneho bodu. Bez servítky zaznamenalo v rovnakej cieľovej skupine priemerný podiel na trhu iba 23,4 %. 

V porovnaní s výkonom iba v rámci živého vysielania si tak Mama na prenájom z hľadiska ratingu polepšila o 2,1 percentuálneho bodu a teda o 38,4 % divákov, ktorí seriál sledovali nelineárnym spôsobom. Trhový podiel si navýšila o 3,1 % percentuálneho bodu.
Celkovo si Mamu na prenájom aj so započítaním trojdňovej oneskorenej sledovanosti vychutnávalo doposiaľ v priemere 414-tisíc divákov starších ako 12 rokov. Oproti živému vysielaniu si seriál polepšil priemerne o ďalších 94-tisíc divákov, čo predstavuje nárast o 29,1 %.

Rovnako aj strhujúca dobová sága Dunaj, k vašim službám v cieľovej skupine 12-54 s dvomi minulotýždňovými epizódami v priemere prečíslila konkurenčný seriál Nemocnica na TV Joj. Po zarátaní trojdňovej oneskorenej sledovanosti dosiahli skvelý priemerný rating 7,9 % a trhový podiel 23,2 %. Nemocnica v rovnakej cieľovej skupine zaznamenala nižší priemerný podiel na trhu 22,1 %.

Oproti výkonu iba v rámci živého vysielania si tak Dunaj, k vašim službám z hľadiska ratingu polepšil o 2,6 percentuálneho bodu a teda o rovných 50,0 % divákov, ktorí seriál sledovali nelineárnym spôsobom. Trhový podiel si vylepšil o 3,7 % percentuálneho bodu.

Celkovo Dunaj, k vašim službám aj so započítaním trojdňovej oneskorenej sledovanosti sledovalo uplynulý týždeň v priemere 450-tisíc divákov starších ako 12 rokov. Oproti živému vysielaniu si polepšil priemerne o ďalších 136-tisíc divákov, čo predstavuje nárast o 43,3 %.
Vynikajúco si minulý týždeň počínala aj hlavná spravodajská relácia TV Markíza Televízne noviny, ktorá je v čase vysielania stabilnou jednotkou na trhu. Po zarátaní trojdňovej oneskorenej sledovanosti dosiahli v cieľovej skupine 12-54 excelentný priemerný rating 8,4 % a trhový podiel 28,3 %. V porovnaní so živým vysielaním získali ďalších 1,2 % ratingového bodu, čo predstavuje nárast o 16,9 %.

Súhrn najdôležitejších udalostí z domova i zo sveta sledovalo na Markíze v priemere 518-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov. Oproti sledovanosti živého vysielania si tak polepšili v priemere o ďalších 61-tisíc divákov.

Oneskorená sledovanosť zahŕňa pozastavenie programu v čase jeho vysielania a sledovanie s oneskorením, alebo jeho nahratie a prehratie počas troch nasledujúcich dní od jeho nasadenia v lineárnom vysielaní, prípadne sledovanie z archívu prostredníctvom TV prijímača.

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + TS0-3 + HOSTIA. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

Zdieľať

Najnovšie videá