• TV Markíza
  • Baldwina obžalovali z neúmyselného zabitia kameramenky. Hrozia mu roky za mrežami

Baldwina obžalovali z neúmyselného zabitia kameramenky. Hrozia mu roky za mrežami

Baldwina obžalovali z neúmyselného zabitia kameramenky. Hrozia mu roky za mrežami

Ak súd zohľadní aj strelnú zbraň, herec môže skončiť na roky za mrežami.

Herca Aleca Baldwina v utorok formálne obžalovali z neumyselného zabitia kameramanky Halyny Hutchinson. Tú herec nešťastne postrelil počas nakrúcania westernového filmu Rust. Obžalovaná je tiež aj zbrojárka Hannah Gutierrez Reed, ktorá bola počas nakrúcania zodpovedná za zbraň.

„Dnes sme spravili ďalší dôležitý krok pri zaisťovaní spravodlivosti pre Halynu Hutchinsovú. V Novom Mexiku nikto nestojí nad právom a spravodlivosť bude vykonaná,” uviedla prokurátorka Mary Carmack-Altwies. Už v priebehu januára vyhlásila, že existuje dostatok dôkazov na vznesenie obvinení voči Baldwinovi.

Hercovi a zbrojárke hrozí v prípade usvedčenia až 18 mesiacov väzenia a pokuta vo výške 5000 dolárov. Ak sa pri obvinení zohľadní aj strelná zbraň, mohlo by ísť až o päťročný trest odňatia slobody.

Baldwin počas kamerových skúšok na nízkorozpočtový western v októbri 2021 revolverom značky Colt smrteľne zranil Hutchinson a postrelil režiséra Joela Souzu. Herec opakovane uviedol, že mu bolo povedané, že zbraň nie je nabitá, a že nepotiahol spúšť. Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) však pri skúmaní incidentu dospel k záveru, že spúšť musel potiahnuť. Baldwinov právnik označil obvinenie z neúmyselného zabitia za "hrozný justičný omyl".

Právnici zbrojárky Gutierrez Reedovej v utorok uviedli, že prokuratúra " zle pochopila fakty" a "dospela k nesprávnym záverom". Dodali, že sa budú brániť proti vzneseným obvineniam a očakávajú, že sudca ich klietku uzná za nevinnú.

Najnovšie videá