Viete, ako dodať vašej pokožke šťavu? Stavte na vitamíny krásy

Viete, ako dodať vašej pokožke šťavu? Stavte na vitamíny krásy
Zdroj: Kaufland

Máte po náročnej zime bledú, povädnutú a dehydrovanú pleť? Buďte bez obáv. Vďaka šťavnatým receptom, plným vitamínov, už čoskoro vykročíte do ulíc s tvárou rozžiarenou ako jarné slnko.

Určite to poznáte. Pokožka veľmi rýchlo reaguje na akýkoľvek nedostatok spánku, hydratácie, či správnej výživy. Pokiaľ je tá vaša po náročnej zime suchá a precitlivená, so sklonom k zvýšenej tvorbe akné, okrem výberu vhodnej kozmetiky nezabúdajte v týchto dňoch ani na úpravu jedálnička. Nemal by v ňom chýbať dostatok čerstvého ovocia a zeleniny.

Prečo ich vaša pleť potrebuje?

  • Za vitamíny krásy sa vo všeobecnosti považujú vitamíny A, B alebo E.
  • Rovnako dôležitý je vitamín C. Napomáha pri regenerácii buniek, a tiež zvyšuje tvorbu kolagénu, ktorý zabraňuje vzniku vrások a spomaľuje proces starnutia.
  • Vláknina zasa pomáha vyčistiť telo od škodlivých toxínov. Keď sa z tela prirodzene odstránia, vaša pleť bude odolnejšia voči vzniku vyrážok či akné.

Náš tip: Skvelým spôsobom, ako rýchlo a chutne doplniť chýbajúce vitamíny na tanieri, sú čerstvé šťavy. Ak si ich nestíhate pripraviť doma, pestrý výber kvalitných i cenovo výhodných ovocných a zeleninových štiav nájdete napríklad v Kauflande. Ak siahnete po produktoch pod privátnou značkou K-Bio, môžete si byť istí, že neobsahujú farbivá, chuťové zvýrazňovače ani umelé arómy.

FOTO:  Surová dcérka

Vyskúšajte smoothie podľa Surovej dcérky

Vedeli ste, že vďaka šťavám si dokážete pripraviť zdravú dobrotu, plnú vitamínov? Recept na netradičné smoothie s chuťou a vôňou mrkvovej torty pre vás namixovala známa foodblogerka Surová dcérka.

Ingrediencie:

120 ml mrkvovej šťavy K-Bio
120 ml rastlinného mlieka
1 banán
1 mandarínka
100 g ananásu
25 g ovsených vločiek
25 g orieškového masla
30 g vegánskeho vanilkového proteínu (alebo 1 ČL vanilkového extraktu)
½ ČL mletej škorice
štipka mletého muškátového orieška

FOTO:  Kaufland

Pre studenú verziu smoothie (ak to váš mixér zvládne) vložte banán, ananás a mandarínku vopred do mrazničky. Rastlinné mlieko a orieškové maslo si zvoľte podľa vašej chuti. Pre vanilkovú chuť použite rastlinný vanilkový proteín alebo vanilkový extrakt.

Do mixéra vložte všetky ingrediencie a rozmixujte do hladka. Zaberie to asi 2 minúty. Po rozmixovaní ochutnajte a podľa potreby pridajte viac mrkvovej šťavy K-Bio, ak chcete smoothie redšie. Smoothie môžete servírovať s extra korením a strúhanou mrkvou. Prajeme dobrú chuť.


Zdieľať

Najnovšie videá