Divácky hit Na nože prevalcoval konkurenciu s novým rekordom a stal sa najsledovanejším stredajším programom

Divácky hit Na nože prevalcoval konkurenciu s novým rekordom a stal sa najsledovanejším stredajším programom
Zdroj: TV Markíza

Najúspešnejším seriálom na trhu sa za stredu stala Mama na prenájom, zo spravodajských programov si najviac divákov pozrelo Televízne noviny a Počasie.

Kuchárska reality šou Na nože, v ktorej renomovaný šéfkuchár Martin Novák podáva pomocnú ruku reštauráciám, ktoré sa ocitli v problémoch, si získava čoraz viac divákov a prekonáva jeden rekord za druhým. V oboch hlavných cieľových skupinách sa celosvetovo úspešný formát stal jednoznačnou prvou diváckou voľbou v čase po 20:30 hod. a suverénne tak porazil konkurenčný seriál Hranica na TV Joj.

V hlavnej, komerčne podstatnej cieľovej skupine 12-54 sa šiesta premiérová epizóda Na nože stala dokonca absolútne najsledovanejším programom dňa, keď si pripísala doposiaľ druhý najvyšší rating 7,8 % a rovnako aj druhý najlepší trhový podiel 27,6 %. Medzitýždenne si šou z hľadiska ratingu polepšila o 0,1 percentuálneho bodu a trhový podiel jej stúpol o 2,5 percentuálneho bodu. Konkurenčný seriál Hranica na TV Joj v rovnakej cieľovej skupine výrazne zaostal s podielom na trhu iba 14,6 % v cieľovej skupine 12-54.

Emóciami nabitú premiérovú epizódu o reštaurácii Novohrad v Lučenci si vychutnalo doposiaľ rekordných 371-tisíc divákov starších ako 12 rokov, v porovnaní s predchádzajúcim týždňom tak získala na svoju stranu ďalších 7-tisíc divákov. V čase vysielania malo Na nože dosah až na 561-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Silnou jednotkou na trhu bola aj nasledujúca úspešná reality šou Utajený šéf, ktorá zaznamenala rating 3,2 % a trhový podiel 19,5 % v cieľovej skupine 12-54. Konkurenčná TV Joj značne zaostala s českou verziou zábavnej šou Inkognito (share 6,8 % v CS 12-54) a seriálom 9-1-1 (share 5,1 % v CS 12-54).

Podvečerný seriálový hit Mama na prenájom si v stredu v cieľovej skupine 12-54 pripísal ďalší výborný rating 6,4 % a trhový podiel 25,8 %. Včerajšiu epizódu si vychutnalo celkovo 389-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom v čase vysielania zasiahla až 486-tisíc divákov (AvRch v CS 12+). Mama na prenájom na diaľku porazila aj večerný seriál Hranica na TV Joj a stala sa tak za stredu divácky najúspešnejším seriálom na trhu v oboch hlavných cieľových skupinách.

Najsledovanejšími spravodajskými programami na trhu sa v oboch hlavných cieľových skupinách stali večerné spravodajské relácie TV Markíza - Televízne noviny (rating 7,5 %/share 27,5 % v CS 12-54) a Počasie (rating 7,2 %/share 25,0 % v CS 12-54). V univerzálnej cieľovej skupine 12+ patrilo hlavnej spravodajskej relácii TV Markíza celkové stredajšie prvenstvo, keď si ju nenechalo ujsť 477-tisíc divákov, pričom zasiahla až 762-tisíc divákov (AvRch v CS 12+). Nasledujúce aktuálne informácie o počasí sledovalo 455-tisíc divákom.

Skupina Markíza (Markíza, Doma, Dajto, Markíza KRIMI) bola v stredu v komerčne podstatnej cieľovej skupine 12-54 silným trhovým lídrom celodenne (share 31,4 %) aj v prime-time 19:00-23:00 (share 33,1 %).

Dáta sú uvedené v meraní LIVE + VOSDAL + HOSTIA. Reach je uvedený s podmienkou tri minúty a viac. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

PR oddelenie skupiny Markíza

Zdieľať

Najnovšie videá