• TV Markíza
  • Možné je všetko! doslova prevalcovalo konkurenciu a stalo sa najsledovanejšou šou uplynulého víkendu

Možné je všetko! doslova prevalcovalo konkurenciu a stalo sa najsledovanejšou šou uplynulého víkendu

Možné je všetko! doslova prevalcovalo konkurenciu a stalo sa najsledovanejšou šou uplynulého víkendu

V nedeľu tradične zabodovala politická diskusná relácia Na telo, vynikajúco sa cez víkend darilo aj večerným spravodajským reláciám TV Markíza.

Nová výpravná zábavná šou Možné je všetko! potvrdila na obrazovkách televízie Markíza svoj divácky úspech aj s druhou premiérovou epizódou. V sobotu, 9. septembra 2023, sa v hlavnej, obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 stala suverénne najsledovanejším programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc. Zároveň jej tiež patrí status divácky najúspešnejšej zábavnej šou uplynulého víkendu, keď dosiahla vyšší rating aj trhový podiel ako nedeľné Česko Slovensko má talent na TV Joj.

V tejto komerčnej cieľovej skupine Možné je všetko! zvíťazilo so skvelým ratingom 6,0 % a nadpriemerným trhovým podielom 24,6 %. Medzitýždenne si tak atraktívna novinka polepšila z hľadiska ratingu o 0,1 percentuálneho bodu a podiel na trhu jej narástol o 1,6 percentuálneho bodu. Konkurenčné programy výrazne zaostali, súťažná šou Záhady tela zaznamenala na Jednotke RTVS v rovnakej cieľovej skupine trhový podiel 14,3 % a film Zabijakov osobný strážca 2 na TV Joj podiel na trhu iba 12,1 %.

Sobotný večer plný znamenitej zábavy si doslova podmanil cieľovú skupinu mladých žien vo veku od 12 do 24 rokov, ktoré Markíze v čase vysielania šou zabezpečili podiel na trhu až 41,6 %.

Originálne zábavné hry plné nečakaných prekvapení si v spoločnosti Markízy užilo celkovo 285-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, pričom v čase vysielania mala novinková šou dosah až na 468-tisíc divákov (AvRch v CS 12+). Stálu zostavu šou v druhej epizóde doplnili hviezdy kultového komediálneho seriálu Susedia Viki Ráková a Peter Marcin. Okrem skvelej sledovanosti sa Možné je všetko! tešilo aj vynikajúcej odozve v komentároch a diskusiách na sociálnych sieťach.

Ďalšie priečky v sobotnom rebríčku sledovanosti patrili večerným spravodajským reláciám Počasie (rating 4,5 %/share 25,5 % v CS 12-54), Televízne noviny (rating 4,2 %/share 27,0 % v CS 12-54) a Športové noviny (rating 3,8 %/share 19,6 % v CS 12-54). V univerzálnej cieľovej skupine 12+ patrilo celkové sobotné víťazstvo Počasiu s 335-tisíc divákmi. Tretie miesto obsadili Televízne noviny, pozrelo si ich 307-tisíc divákov a v čase vysielania zasiahli 523-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Čelo rebríčka sledovanosti menších staníc v sobotu obsadili filmová klasika Obecná škola (rating 1,4 %/share 6,1 % v CS 12-54) na Doma a obľúbený kriminálny seriál Špecialisti (rating 1,1 %/share 5,6 % v CS 12-54) na Markíza KRIMI.

Tradične najsledovanejšou politickou diskusnou reláciu na trhu sa v nedeľu, 10. septembra 2023, stalo Na telo. Včerajšie vydanie, v ktorom moderátor Michal Kovačič vôbec prvý raz privítal vo vzájomnom dueli predsedu OĽaNO Igora Matoviča a šéfa Sme rodina Borisa Kollára, zvíťazilo so skvelým ratingom 5,2 % a nadpriemerným trhovým podielom 31,5 % v komerčnej cieľovej skupine 12-54.

Boris Kollár, Igor Matovič a Michal Kovačič v relácii Na telo
Boris Kollár, Igor Matovič a Michal Kovačič v relácii Na telo  |  FOTO:  TV Markíza

Obsahovo zaujímavú reláciu, ktorá priniesla aj exkluzívny prieskum agentúry FOCUS o dôveryhodnosti zahraničných lídrov, si na Markíze po 13:00 pozrelo 355-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom dosah mala až na 511-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Celkovo najsledovanejším programom dňa sa v oboch hlavných cieľových skupinách stala relácia Počasie. V nedeľu si pripísala vynikajúci rating 6,8 % a trhový podiel 25,3 %. Aktuálne informácie o počasí si na Markíze nenechalo ujsť 412-tisíc divákov.

Druhé miesto patrilo taktiež v oboch hlavných cieľových skupinách Televíznym novinám, ktoré zaznamenali nemenej skvelý rating 6,0 % a trhový podiel 26,8 % v cieľovej skupine 12-54. Súhrn najdôležitejších udalostí dňa si pozrelo 393-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, so zásahom až 697-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Dáta sú uvedené v meraní LIVE+TS0-3+HOSTIA. Reach je uvedený s podmienkou tri minúty a viac. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

PR oddelenie skupiny Markíza

Najnovšie videá