• TV Markíza
  • Možné je všetko! v sobotu zvíťazilo s novým rekordom, TV Markíza v nedeľu priniesla doposiaľ najsledovanejšiu predvolebnú diskusiu

Možné je všetko! v sobotu zvíťazilo s novým rekordom, TV Markíza v nedeľu priniesla doposiaľ najsledovanejšiu predvolebnú diskusiu

Možné je všetko! v sobotu zvíťazilo s novým rekordom, TV Markíza v nedeľu priniesla doposiaľ najsledovanejšiu predvolebnú diskusiu

Počas uplynulého víkendu výrazne zabodovali aj večerné spravodajské relácie TV Markíza.

Vynikajúca zábavná šou Možné je všetko! aj so štvrtou premiérovou epizódou potvrdila svoj divácky úspech, v sobotu, 23. septembra 2023, sa v hlavnej, obchodne podstatnej cieľovej skupine 12-54 stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa v rámci ponuky všetkých slovenských staníc, pričom zaznamenala doposiaľ vôbec najvyšší počet divákov.

V tejto komerčnej cieľovej skupine Možné je všetko! zvíťazilo s rekordným ratingom 6,7 % a trhovým podielom 23,0 %. Medzitýždenne si tak čoraz obľúbenejšia šou z hľadiska ratingu polepšila o 0,8 percentuálneho bodu a podiel na trhu jej narástol o 0,3 percentuálneho bodu. Konkurenčné programy výrazne zaostali, film Prezidentka zaznamenal na TV Joj v rovnakej cieľovej skupine trhový podiel 18,2 % a súťažná šou Záhady tela na Jednotke RTVS podiel na trhu iba 11,1 %.

Originálne zábavné hry plné nečakaných prekvapení si v spoločnosti Markízy užilo taktiež rekordných 300-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, pričom v čase vysielania mala šou dosah až na 518-tisíc divákov (AvRch v CS 12+). Stálu zostavu šou v štvrtej epizóde doplnili obľúbená herečka Sarah Arató a multitalentovaný hudobník a komik Marián Čekovský.

Celkovo najsledovanejším programom soboty sa v cieľovej skupine 12-54 stala hlavná spravodajská relácia Televízne noviny, ktorá si pripísala výborný rating 6,7 % a vysoko nadpriemerný trhový podiel 28,8 %. Súhrn najdôležitejších udalostí dňa si na Markíze pozrelo 433-tisíc divákov a v čase vysielania zasiahol dokonca až 685-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

V univerzálnej cieľovej skupine 12+ patrilo celkové sobotné víťazstvo Počasiu s 445-tisíc divákmi. V cieľovej skupine 12-54 obsadili aktuálne informácie o počasí tretie miesto s vynikajúcim ratingom 6,7 % a trhovým podielom 25,8 %.

Silnou jednotkou na trhu bola Markíza aj podvečer s dlhoročne najsledovanejšou šoubizovou reláciou Smotánka, ktorá si v sobotu pripísala skvelý rating 4,4 % a trhový podiel 23,7 % v cieľovej skupine 12-54.

Doposiaľ absolútne najsledovanejšou predvolebnou politickou diskusiu na celom trhu sa v nedeľu, 24. septembra 2023, stala v oboch hlavných cieľových skupinách predposledná tretia debata s názvom Voľby 2023 na obrazovkách TV Markíza. Včerajšia relácia, v ktorej hosťami moderátora Michala Kovačiča boli volební lídri Andrea Letanovská (Demokrati), Krisztián Forró (Aliancia), Mikuláš Dzurinda (Modrí, Most-Híd), Marek Kotleba (Kotlebovci-ĽSNS) a Zsolt Simon (Maďarské fórum) zvíťazila s fantastickým ratingom 6,3 % a vysoko nadpriemerným trhovým podielom 27,3 % v komerčnej cieľovej skupine 12-54. V rámci oboch parametrov ide zatiaľ o divácky najúspešnejšiu debatu pred sobotnými voľbami, na diaľku tak predstihla aj predvolebné diskusie konkurenčnej TV Joj, ktoré boli v uplynulom týždni vysielané v prime-time.

Zsolt Simon, Krisztián Forró, Marek Kotleba, Mikuláš Dzurinda, Andrea Letanovská a Michal Kovačič v relácii Voľby 2023
Zsolt Simon, Krisztián Forró, Marek Kotleba, Mikuláš Dzurinda, Andrea Letanovská a Michal Kovačič v relácii Voľby 2023  |  FOTO:  TV Markíza

Atraktívnu a dynamickú debatu si na Markíze po 13:00 pozrelo 380-tisíc divákov starších ako 12 rokov, pričom dosah mala až na 669-tisíc divákov (AvRch v CS 12+). Aj v tejto univerzálnej cieľovej skupine išlo o doposiaľ najsledovanejšiu predvolebnú debatu.

Celkovo najviac divákov si v nedeľu v oboch hlavných cieľových skupinách pozrelo večerné spravodajské relácie TV Markíza – Počasie (rating 8,4 %/25,3 % v CS 12-54) a Televízne noviny (rating 8,2 %/26,6 % v CS 12-54). Aktuálne informácie o počasí si na Markíze nenechalo ujsť 506-tisíc divákov a sumár spravodajských aktualít 495-tisíc divákov vo veku nad 12 rokov, so zásahom dokonca až 852-tisíc divákov (AvRch v CS 12+).

Dáta sú uvedené v meraní LIVE+TS0-3+HOSTIA. Reach je uvedený s podmienkou tri minúty a viac. Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

PR oddelenie skupiny Markíza

Najnovšie videá