• TV Markíza
  • Tri tipy na vianočný darček: Týmto deťom vyrazíte dych

Tri tipy na vianočný darček: Týmto deťom vyrazíte dych

Tri tipy na vianočný darček: Týmto deťom vyrazíte dych

Vianoce sú už za dverami a nákupná horúčka stúpa. Bezradným mamičkám prinášame tipy na originálne vianočné darčeky, jeden dokonca vyriešia jednoducho zo svojho telefónu.

Vianočné obdobie je plné radosti a očakávania, a pre deti je často najvzrušujúcejším obdobím z celého roka. Ak im chcete urobiť vianočné obdobie ešte špeciálnejším, prinášame vám tri tipy na originálne vianočné darčeky, ktoré určite potešia každé dieťa.

Kreatívne stavebnice a hračky

Ak chcete podporiť tvorivosť a rozvíjať motorické schopnosti vášho dieťaťa, kreatívne stavebnice a hračky sú vynikajúcou voľbou. Na trhu nájdete obrovské množstvo modelov na výber, od klasických detských stavebníc až po technologicky vyspelé modely. LEGO stavebnice netreba nikomu zvlášť predstavovať, sú overenou klasikou pod vianočným stromčekom, ktorá nikdy nesklame žiaden ročník. Dostupné sú v rôznych sadách, ktoré zodpovedajú veku a záujmom detí. Ak máte doma malého inžiniera, môžete zvážiť aj stavebnice so solárnymi panelmi alebo robotické stavebnice, ktoré im umožnia vytvoriť si vlastné funkčné roboty. Samozrejme existuje aj LEGO pre dievčatá, ktoré sa taktiež teší mimoriadnej obľube. 

Darujte čarovný zážitok

Ktoré dieťa nemá rado Harryho Pottera? 17. februára 2024 prichádza do Bratislavy Harry Potter a Tajomná komnata in Concert, počas ktorého bude hudbu z filmu hrať 90-členný Symfonický orchester Slovenského rozhlasu. Film bude premietaný vo vysokom rozlíšení na veľkom, viac ako 12-metrovom plátne so slovenským dabingom. Veľmi sa tešíme, že po úspešnom prvom ročníku môžeme priniesť pokračovanie Harryho príbehu opäť do Bratislavy. Na divákov čaká unikátny večer, počas ktorého zažijú spojenie 90-členného symfonického orchestru s magickým príbehom Harryho a jeho priateľov, ktorý bude premietaný na veľkom kinoplátne. Takúto atmosféru nezažijete ani doma, ani v kine, preto je tento koncert tak jedinečný.” hovorí producent koncertu na Slovensku Tibor Engler zo spoločnosti DRYEYE Film. Vďaka slovenskému dabingu sú vstupenky ideálnym vianočným darčekom nielen pre dospelých fanúšikov a fanynky, ktorí s filmom odrástli, ale aj pre najmladšiu generáciu, ktorá si tak môže celý zážitok užiť v netradičnom prevedení v sprievode symfonického orchestra. 

Organizátori tiež prezradili, že aj tento rok pripravujú pre malých aj veľkých opäť kreatívny sprievodný program, ktorý predstavia už čoskoro. Minulý rok pri kinokoncerte Harry Potter a Kameň mudrcov in Concert bola sprievodným programom Šikmá ulička, kde návštevníci našli množstvo tématických suvenírov, rekvizít a dokonca si mohli vyskúšať hru na hudobných nástrojoch. Vstupenky si môžete zakúpiť už teraz na Predpredaj.sk.

Interaktívne učebné hračky

Vianočné prázdniny sú ideálnym časom na to, aby sa deti učili nové veci, a interaktívne učebné hračky ponúkajú zábavný spôsob, ako udržať ich pozornosť a rozvíjať zručnosti. Deti môžu objavovať svet matematiky, vedy alebo jazykov pomocou hračiek, ktoré kombinujú vzdelávanie a zábavu. Môžete siahnuť po interaktívnych knihách, ktoré učia písmená a čísla, alebo hráčkách, ktoré zase učia programovať alebo základy chémie. Tieto hračky nielen podporujú učenie, ale tiež rozvíjajú zvedavosť a túžbu spoznávať nové veci.

Najnovšie videá