• Lifestyle
  • Béžová farba by nemala chýbať v šatníku: 5 pravidiel, ako ju správne nosiť

Béžová farba by nemala chýbať v šatníku: 5 pravidiel, ako ju správne nosiť

Béžová farba by nemala chýbať v šatníku: 5 pravidiel, ako ju správne nosiť

Zapamätajte si pár jednoduchých stylingových trikov a naučte sa rafinovane kombinovať paletu béžových odtieňov.

Oblečenie v neutrálnych béžových tónoch nie je limitovaný len na jednu farbu. Pri výbere sa môžete pohybovať od mäkkej slonoviny až po sýtu hnedú. Výber lichotivého odtieňa, štruktúry či kontrastné doplnky vám kombinovanie uľahčia. Béžová je príjemná alternatíva bielej či osviežujúca možnosť k čiernemu looku. Keď sa pre ňu rozhodnete, zapamätajte si týchto pár stylingových trikov.

1. Nelaďte béžovú k tónu pleti

Práve naopak. Vždy sa snažte dosiahnuť kontrast, aby kúsky oblečenia nesplývali s pokožkou a vy budete vyzerať, že nemáte na sebe nič oblečené. Jedinou výnimkou sú telové lodičky, ktoré s pokožkou môžu splývať, vďaka čomu vás opticky predĺžia.

Jennifer Lopez
Jennifer Lopez  |  FOTO:  Profimedia.sk

2. Vyberte si textúru a zdobenie

Zaujímavý efekt béžovému outfitu dodá ozdobný detail na oblečení. Môžu to byť rôzne aplikácie či materiál s jedinečnou štruktúrou. Plisovanie, zamat aj satén sú ideálnou voľbou.

Tessa Thompson
Tessa Thompson  |  FOTO:  Profimedia.sk

3. Kúsky mixujte v jednej farbe

Pre kompaktný look s elegantným nádychom si vyberte kúsky oblečenia, ktoré spolu farebne ladia. Zamerajte sa na sýtejšie odtiene béžovej a monochromatický vzhľad predeľte napríklad tmavším opaskom, čím vytvarujete siluetu postavy.

Kate Middleton
Kate Middleton  |  FOTO:  Profimedia.sk

​4. Náznak farby

Vneste do outfitu farebný kontrast. A naozaj výrazný. Odvážte sa na tmavšie odtiene hlavne na doplnkoch, ktoré budú k sebe ladiť. Pokojne bude stačiť kabelka a topánky pre želaný efekt.

Celine Dion
Celine Dion  |  FOTO:  Profimedia.sk

​5. Pozor na spodnú bielizeň

Pri výbere uprednostnite hladké kúsky, bez vzoru či čipky. Farebne sa tiež držte v béžových odtieňoch, aby zbytočne bielizeň nepresvitala cez oblečenie.

Camila Morrone
Camila Morrone  |  FOTO:  Profimedia.sk

Viac inšpiratívnych outfitov nájdete vo fotogalérii.

Galéria

Najnovšie videá