• Lifestyle
  • Body Shaming je čoraz rozšírenejší a zákernejší: Nelámte nad svojím telom palicu!

Body Shaming je čoraz rozšírenejší a zákernejší: Nelámte nad svojím telom palicu!

Urážať niekoho pre telesné nedokonalosti je zlé, no na druhej strane by ste tiež nemali akceptovať, že napríklad nadváha je v poriadku.

Rozprávať sa o závažných témach s dospievajúcimi je vždy veľmi náročné. A keď sa rozhovory majú týkať sexuality, je to väčšinou ešte ťažšie. No jednoznačne sa tejto oblasti netreba báť a už vôbec nie sa jej vyhýbať. Skvelú sondu práve do tejto problematiky vniesol aj seriál z produkcie Voyo Sex O'Clock. Ako bonus k projektu vznikla aj séria unikátnych krátkych filmov, ktoré sa venujú úskaliam sexuality, zneužívania drog, dospievania, komunikácie, duševného i telesného zdravia či riešeniu problémov.

Podľa prieskumov sa až tretina detí a tínedžerov stretla s body shamingom. A v realite ich bude pravdepodobne ešte viac, k čomu výrazne prispieva online priestor. Urážať niekoho pre telesné nedostatky je zlé a môže to mať veľmi negatívne následky, no na druhej strane by sme sami nemali akceptovať, že ak mám napríklad nadváhu, je to úplne v poriadku. V prvom rade by mal každý prestať znevažovať svoje vlastné telo, čo je prvým krokom k vnútornej rovnováhe. No a s body shamingom sa dá bojovať aj ďalšími spôsobmi. Viac sa dozviete vo videu.

Seriál Sex O'Clock môžete sledovať na Voyo!

Najnovšie videá