• Lifestyle
  • Univerzálny overal: Poradíme, ako si vybrať správny strih k vašej postave

Univerzálny overal: Poradíme, ako si vybrať správny strih k vašej postave

Univerzálny overal: Poradíme, ako si vybrať správny strih k vašej postave

Praktický kúsok, ktorý zachráni každú módnu situáciu.

Ak vo svojom šatníku ešte nemáte kvalitný overal, teraz je ideálny čas si ho zaobstarať. O chvíľu nás čaká prechodné obdobie z leta do jesene. Vďaka jeho univerzálnosti sa hodí na každú príležitosť a oceníte jeho šikovné ladenie. Nemusíte totiž riešiť kombinácie vrchného a spodného dielu, overal rafinovane vyrieši obe dilemy.

Na leto si vyberte ľahšie prevedenia z prírodných materiálov, ktoré budú praktické pri vysokých teplotách. Na zimu môžete experimentovať s pevnejšími a štruktúrovanými materiálmi, ktoré vytvoria zaujímavý efekt. Overal funguje aj pri vrstvení a svoj outfit môžete dotvoriť extravagantnými doplnkami, topánkami aj vrchnými kúskami oblečenia.

Ako si však vybrať ten správny strih? Je potrebné poznať svoje krivky a nájsť ideálnu kombináciu siluety, dĺžky a materiálu, aby ste zbytočne neupozornili na nedostatky, keďže ide o naozaj dominantný kúsok.

Pre nižšiu postavu

Vyberte si siluetu, ktorá má kratšiu nohavicovú časť, aby vás opticky neskracoval. Funguje šortkový či trojštvrťový strih, pri ktorých vyniknú aj topánky. Ideálne je pridať verziu s vyšším podpätkom, ktoré opticky predĺžia postavu.

overal
Jennifer Lopez  |  FOTO:  Profimedia.sk

Pre vysokú postavu

Pre vás je overal ako stvorený. Môžete sa odviazať s rôznymi extravagantnými strihmi, hlavne v oblasti dekoltu. Ak ste štíhla a potrebujte si jemne pridať krivky, stavte na vrstvenú verziu s volánmi či asymetrickým riasením. Získate siluetu presýpacích hodín, ktorá zahrá na ženskú nôtu.

overal
Cindy Bruna  |  FOTO:  Profimedia.sk

Pre plnšie krivky

Zamerajte sa na minimalisticky a kvalitne spracovaný strih, ktorý vás nebude rozširovať. Funguje košeľová verzia z jemnejšieho materiálu, ktorá je subtílnejšia a elegantnejšia. Taktiež sa môžete pohrať s kombináciou veľkostí, ak chcete zvýrazniť vrchnú časť, tam by mal byť overal vypasovaný a nohavice môžu prechádzať do širšieho strihu. Zabezpečí vám to komfort.

overal
Alessandra Ambrosio  |  FOTO:  Profimedia.sk

Pre postavu v tvare presýpacích hodín

Môžete si obliecť užšiu verziu overalu, aby ste upriamili pozornosť na štíhlejší pás. Skúste nájsť model, ktorý obopne váš pás, ale je trochu voľnejší na bokoch. Naopak, vyhnite sa overalu so zapínaním okolo krku. Zbytočne predĺžený strih ku krku skryje vaše bezchybné krivky.

overal
Florence Pugh  |  FOTO:  Profimedia.sk

​Viac inšpirácií podľa celebrít si pozrite vo fotogalérii.

Galéria

Najnovšie videá