Kabelkový manuál: 6 dizajnov, ktoré budú kraľovať jesenným trendom

Kabelkový manuál: 6 dizajnov, ktoré budú kraľovať jesenným trendom

Ktorá si získa vašu pozornosť?

Debut na prehliadkových mólach vo februári, keď sa predstavovali trendy na jeseň a zimu 2023, si hneď odbilo množstvo nových štýlov a siluet kabeliek, ktoré najbližšie mesiace uvidíme všade.

Nahliadnite do nášho zoznamu a vyberte si svoj kúsok. Dobrá správa je, že ide o naozaj nadčasové a kombinovateľné modely.

Ohnivá červeň

Najbližšie mesiace sa budú vo veľkom červenať. Šarlátové odtiene budú vyhľadávané a preferované v každej podobe. Od červených outfitov od hlavy po päty až po rafinované doplnky aj líčenie. Výrazná kabelka do ruky v ohnivej farbe rozžiari každý outfit a bude skvele ladiť k zemitým či tlmeným farbám, ktorým pridá svieži akcent.

Tory Burch
Tory Burch kolekcia jeseň/zima 2023/2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Hodina geometrie

Minimalistické a strohé línie sú dokonalou voľbou, ak ide práve o kabelku. Môžete počítať s tým, že každú sezónu sa v nejakej podobe vrátia do módy. Vďaka jednoduchému tvaru ju pokojne doplníte k elegantnému outfitu do práce aj do spoločnosti. Vyberte si model v jednofarebnej verzii bez zbytočných zdobení a z kvalitnej kože. Keď sa o ňu budete starať, vydrží vám dlhé roky.

Prada
Prada kolekcia jeseň/zima 2023/2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Nadrozmerné kabelky

Dobrá správa pre všetky dámy, ktoré vždy potrebujú mať počas dňa so sebou všetky svoje náležitosti. Extrémne veľké kabelky vám dodajú šmrnc a na veľkej ploche zažiari farba aj vzor. A dokonca vám pokojne nahradí aj víkendovú tašku. Pozor však na váhu, aby vás jej štedrý priestor nelákal zobrať si toho príliš veľa.

Ferragamo
Ferragamo kolekcia jeseň/zima 2023/2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Šperk do ruky

Extravagantná kabelka s nápaditým tvarom a zdobením si túto sezónu tiež nájde svoje miesto v šatníku. Nie všetky kabelky musia byť praktické. Niektoré môžu slúžiť svojmu účelu a byť len ozdobou. Do tejto kategória spadajú „clutch“ kabelky do ruky. V mnohých tvaroch a podobách sa objavili na prehliadkových mólach, kde môžete načerpať inšpiráciu pri výbere.

Valentino
Valentino kolekcia jeseň/zima 2023/2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Efektné prešívanie

Zaujímavý detail aj materiál sú prvky, ktoré si na kabelke všimnete najviac. Prešívanie je mimoriadne obľúbenou ozdobnou technikou medzi dizajnérmi kabeliek a na jeseň bude naozaj z čoho vyberať. Či už zvolíte drobnejšiu štruktúru alebo vás osloví väčší rozmer, získate elegantný kúsok, ktorý vyženie nudu z vášho outfitu.

Bottega Veneta
Bottega Veneta kolekcia jeseň/zima 2023/2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Retro spona

Ďalší trend Y2K povstal z módneho popola a dominantné spony opäť začali zdobiť kabelky. Uisťujeme vás, že výber v roku 2023 je z hľadiska estetiky a kvality trvácnejší. Asi najvýraznejšie modely tento rok predstavil módny dom Gucci, pre ktorý sú spony doslova symbolom už dlhé roky.

Gucci
Gucci kolekcia jeseň/zima 2023/2024.  |  FOTO:  Profimedia.sk

Najnovšie videá